HUIK! kordab kiriku-kontsertide ringreisi

Sel nädalalõpul esineb segakoor HUIK! Lääne-Eesti ja Saaremaa kirikutes jätkates Ellerheina kammerkoori 35 aasta taguse ringreisi ideega pöörata tähelepanu maakirikute olukorrale.

8.–11. augustil kõlavad Lääne-Eesti ja Saaremaa kirikutes segakoori HUIK! esituses Veljo Tormise koorikontsert “Tornikell minu külas”, mis kirjutati Ellerheina kammerkoori 35 aasta taguseks kontsertreisiks.
“Koorikontserdile lisaks esitame vaimulikke rahvaviise, mis on juba üks selge näide sellest, kui olulised on kirikud ja kuidas need on mõjutanud meie ümbruskonda,” sõnas segakoori HUIK! peadirigent Kaspar Mänd.

35 aastat tagasi sooviti kontsertreisiga tähelepanu pöörata kirikute toonasele viletsale seisukorrale ja rõhutada kirikuhoonete olulisust kultuuripärandis. Nüüd, 35 aastat hiljem, on idee endiselt aktuaalne. Männi meele teeb kurvaks, kuidas inimesed kirikutest mööda tuhisevad ega märkagi meie kultuuriloos nii olulisi hooneid.

Kirikuid on ringreisi jaoks valitud neli. Eile toimus kontsert Noarootsi Katariina kirikus, täna toimub Hanila Pauluse kirikus, homme Pöide Maarja kirikus ja lõpetatakse pühapäeval Muhu Katariina kirikus. “Valitud kirikud on ühed vanimad ja igaühel neist on oma põnev lugu. Samuti lähtusime ka 35 aasta taguse ringreisi kohtadest,” rääkis Mänd. Pool tundi enne iga kontserdi algust kõneleb kunstiajaloolane Kaur Alttoa vastava kiriku minevikust ja eripärast.

Kõik kirikukontserdid on heategevuslikud ja sissepääs on annetustega. Kogutud raha läheb kirikute restaureerimise fondidesse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 202 korda, sh täna 1)