Abi kuluks marjaks ära (13)

Maal elamine on teadagi kallim kui elu linnas. Kuigi kindlasti on neid, kes sellele vastu vaidlevad. Ent kui linnas tuleb vesi kraanist ja enamasti ei pea linnaelanik endale ka ise kanalisatsiooni ehitama, siis maal on see kõik teisiti. Kes on püüdnud kas või oma vanasse majja tänapäeva mugavusi tuua, teab, mis see kõik maksab.

Me kurdame, et inimesed lähevad maalt ära. Ja rõõmustame, kui mõni lastega pere maale elama tuleb. Just neile kuluks aga marjaks ära toetus kaevu, tee või kanalisatsiooni rajamisel. Kahjuks ei ole aga Saaremaal pidanud pea pooled omavalitsused vajalikuks liituda programmiga, mis seda kõike neile peredele võimaldaks.

Võib-olla on neil selleks oma põhjused. Kahjuks ei õnnestunud toimetusel neid põhjusi aga kõigilt omavalitsustelt, kes programmiga liitumisest loobusid, teada saada. Ent üks põhjus, mis on välja öeldud – et vallaeelarve koostamise ajal polnud programm veel käivitunud –, jätab siiski mulje, et oma inimeste kaevu- ja teemuresid ei peeta piisavalt olulisteks.

Hea tahtmise korral oleks omaosaluseks raha küllap leitud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 466 korda, sh täna 1)