Valjala pensionäride juht tähistas juubelit

Valjala pensionäride  juht tähistas juubelit

KINGITUSEKS SIBULAID: “Sibulaving teeb silmad terveks ja kasevits teeb otsa kergeks,” naeris tantsukaaslane Aina Rõõm (vasakul) juubilar Linda Raadile sibulaid üle andes. Foto: Sander Ilvest

Valjala pensionäride ühenduse eile seitsmekümneseks saanud juht Linda Raad säras ja võttis õnnitlusi vastu kodutalus Kallemäel koos tantsurühma Viktooria liikmetega.

“Ma tunnen ennast uhkelt, sellepärast et selle maja õues olime me sellesama tantsurahvaga 15 aastat tagasi ja mul on seljas seesama kleit, mis 15 aastat tagasi,” naeris krapsakas ja nooruslik juubilar, lisades, et on nii õnnelik, et see talle selga läks.

Eile tuletasid Viktooria tantsijad üheskoos meelde neid tantse, mis siis tantsiti, ja vaatasid üksteisele nostalgiliselt otsa – missugused nüüd välja nähakse. “Need ühiselt veedetud aastad ja meie sellised koosolemised on need, mis elus on rõõmu ja sära toonud,” rääkis Linda Raad, lisades, et muidu, ilma toreda seltskonna ja mõnusa olemiseta hakkaks ju vanainimese mõtteid mõtlema. Linda märkis, et see on tal üks eriline sünnipäev, sest kuna ta sibulasaak ikaldus, siis palus ta tuua endale mitte lilli, vaid sibulaid. “Need kogumid on nii uhked, ma olen lihtsalt sõnatu,” ahhetas juubilar.

Linda on lõpetanud Kavandi 7-klassilise kooli, sealt läinud õppima Kuremaa põllumajandustehnikumi, kus ta õpingud kestsid neli aastat. Siis suunati ta tööle Saklasse Eesti esimese kolhoosi kontorisse ja nii alustas ta 30 aastat kestnud brigadiritööd loomakasvatuses. Pärast seda töötas Linda üheksa aastat Eesti Riiklikus Kindlustuses.

Kui Linda pensionile jäi, alustas ta Sakla seltsiga ning nüüd toimetab juba viiendat aastat Valjala valla pensionäridega, olles nende ühenduse esimees. Küsimusele, mis on siis maainimese suuremad murekohad, vastas Linda, et need on just liikumis- ja suhtlemisvõimaluste puudumine.

Linda ja tema abikaasa Rein on üles kasvatanud kaks tütart, noorem tütar, 45-aastane Irene elab Sakus ja vanem, 49-aastane Inna Soomes. Neil on neli lapselast, kellest üks on Austraalias. Veebruaris peab tragi abielupaar oma kuldpulmi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 280 korda, sh täna 1)