Sandla kultuurimaja soojaarved vähenevad (1)

Sandla kultuurimaja soojaarved vähenevad

RÕÕMU KUI PALJU: Sandla kultuurimaja direktor Annely Õisnurm tunneb heameelt, et tulevikus ei pea kultuurirahvas enam külmas majas lõdisema. Foto: Sander Ilvest

Eile algasid Sandla kultuurimaja uue katlamaja ehitustööd, mille tulemusel hakatakse hoonet kütma hakkpuiduga ja hoone temperatuuri reguleerib tulevikus automaatika.

“Pole mõtet ju kivisütt vedada, kui omal on puidu näol küte olemas,” ütles Pihtla vallavanem Jüri Saar, kelle sõnul peaks küttesüsteemi rekonstrueerimine vallale vaid kasu tooma.
Kultuurimaja praegused küttekehad asendatakse reguleeritavate radiaatoritega, mis võimaldavad hoida ruumides vastavalt nende hõivatusele erinevat temperatuuri. Asuvad ju kultuurimajas ka raamatukogu, kauplus ja sotsiaalkorterid.

Sandla kultuurimaja direktor Annely Õisnurm ütles, et hoone küttekulud olid väga kõrged, mistõttu maja köeti küllaltki pisteliselt. Sügisel ja kevadel, kui ilmad vähegi võimaldasid, andis katel sooja kolmel päeval nädalas, aga kütmise arvelt kokku hoida püüti ka talvel.

“Kütsime vastavalt sellele, palju oli majas tegevust. Näiteks esmaspäeval ja reedel, kui raamatukogu on suletud ja nädalavahetusel kultuurimajas üritusi ei toimunud, hoidsime kultuurimaja kütmata,” rääkis kultuurimaja direktor. “Oleme teinud siin näiteringi proove, kasukad seljas,” lisas ta.

Pisteliselt kütmisega ei jõudnud kultuurimaja seinad õieti soojaks minna ning niipea kui katel välja lülitati, hakkasid ruumid kiiresi jahtuma.

Automaatkatlamaja tööle hakkamisel kaotab töö kaks katlakütjat, samas teevad kohalikud mehed juba ettevalmistusi, et soetada endale masinad ja hakata ise hakkpuitu tegema.
Uue katlamaja ehitustööd peaksid lõppema kütteperioodiks, eeldatavasti 15. oktoobriks. Töö teeb OÜ SV Torutööd. Poole tööde maksumusest katab Pihtla vald ja teise poole KIK.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 646 korda, sh täna 1)