Elektrivarguste arv maakonnas on vähenemas

Viimase seitsme aasta jooksul on Saare maakonnas ebaseaduslik elektritarbimine tuvastatud 140 majapidamises, ütles Saarte Häälele Elektrilevi OÜ tarbimise järelevalve osakonna juhataja Toomas Kask. Sel aastal on maakonnas avastatud Kase sõnul seitse elektrivargust.

“Elektri ebaseadusliku tarbimise trend on selgelt langev, sest vahendid, mida tööks kasutame, on muutunud järjest tõhusamaks,” rääkis Kask, selgitades, et andmeid analüüsides ja elektrienergia sissetulevaid koguseid arvetega kaetud kogustega võrreldes leitakse üles ka riskikohad, mille alusel täpsemalt edasi töötada.

“Keskmiselt avastavad Elektrilevi töötajad igal töötunnil ühe ebaseadusliku elektritarbimise juhtumi,” tõdes Kask, pidades silmas kogu Eestit. Eestis on sel aastal avastatud 1012 ebaseadusliku elektritarbimise juhtumit.
Valdavalt on Kase sõnul tegemist tarbimisega mõõtmata ahelast. Varastatud elektrit kasutatakse enamasti kütteks ja vee soojendamiseks.

Toomas Kask pidas vajalikuks rõhutada, et elektrivargused mõjutavad elektrivõrgu kadu ja kao vähendamine on oluline kõikide elektritarbijate huvides.

“Seetõttu oleme teinud tõsiseid jõupingutusi nii varguste avastamiseks kui ka elektrivõrgu tehnilise kao vähendamiseks,” lausus Kask, lisades, et kao osakaal elektrilevi võrgus on praegu ligikaudu kuus protsenti, mis on üle kahe korra vähem kui kümme aastat tagasi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 231 korda, sh täna 1)