Teine abrukalaste kokkutulek tõi kokku üle 150 inimese

Teine abrukalaste kokkutulek tõi kokku üle 150 inimese

LAULULAVA AVATUD: Kokkutuleku raames peeti ka Abruka uusima ehitise, laululava katuse avamistseremoonia. Foto: Irina Mägi

Juuli teisel nädalavahetusel toimus abrukalaste II ülemaailmne kokkutulek.

Enamik rahvast jõudis kohale juba reedel. Sadama kohviku juures võttis neid vastu Eva, kes ulatas igaühele nimelise kadakast kaelaehte. Aitäh Rihole, kes oli need valmistanud. Aitäh Evale, Õnnele ja Katrinile, kes said kenasti hakkama kõigi nimede kirjapanekuga.

Laupäeva hommik algas väga pidulikult. Abruka ilusasse sadamasse randus meie uus laev Abro. Laeva õnnistas õpetaja Hannes Nelis. Kaunis krutsifiks laevale kingituseks jääb seda sündmust meenutama. Seejärel mindi kalmistupühale.

Keskpäeval hakati kogunema Abruka maja juurde, kus heisati Salme Tuuliku “Abruka valsi” saatel kokkutuleku lipp, peeti kõnesid ja tehti ühispilt. Kuum supp ühiskatlast maitses ülihästi. Aitäh Kristale!
Pealelõunane aeg kulus saarel jalutamiseks: külastati naabreid, vaadati Abruka oluliste hoonete akendele ülesseatud näitust “Ajaloo aknad” ning aeti juttu avatud õuedel. Lastele korraldati muuseumimaja juures mänge. “Ajaloo akende” vormistamisel ja fotode paigaldamisel olid abiks Marina, Merike, Madli ja Enel. Aitäh teile!

Kokkutuleku piduõhtu algas Abruka saare kõige uuema ehitise – laululava varikatuse – lindi läbilõikamisega. Tegelikult oli lindiks keeruliste sõlmedega kokkusõlmitud köis. Selle pidi ehitaja lahti harutama. Et sõlmede harutamine oleks ilmselt järgmise päevani kestnud, ulatati harutajale abivahendiks ilmatusuure teraga kirves. Oligi lihtsam sõlmed köie seest välja raiuda. Aitäh Indrekule ja tema meeskonnale ilusa ehitise eest. Aitäh Reinule “lindi läbilõikamise” andeka tseremoonia eest. Kristale kui kogu ehitusprojekti eestvedajale kinkisid ehitajad suure-suure võtme. Aitäh, Krista!

Mihkli talu Christiini esituses hakkas laululava uhiuue katuse all kostma laul “Maasika muusika”. Paula ja Katariina Pärdi talust esitasid akrobaatilise kava.

Teadustaja oli Anna-Terese Kuuse talust. Abruka naisansambel Õitsvad Pärnaõied Madli juhatusel esines rahvale juba kuuendat korda. Ansambel tuleb kokku külapäevale või kokkutulekule eelneval nädalal, tehakse 4–6 proovi ja ongi esinemine käes. Koosseis on igal aastal uus, laulavad just need, kes parasjagu saarel juhtuvad olema. Aitäh lauljatele, aitäh juhendaja Madlile!

Abruka majas oli mitmel suvel avatud fotonäitus “Abruka õhust”, mis koosnes aerofotodest. Nüüd tegime oksjoni. Võimalus soetada endale kodumaja foto oli paljudel ja seda ka agaralt kasutati. Aitäh Marile selle võimaluse andmise eest.

Pidu jätkus Pärnumaa ansambli Okydoky muusika saatel. Nii mõnigi imestas, et kohe esimeste muusikataktide ajal täitus tantsupõrand jalakeerutajatest. Aitäh pärnakatele mõnusa muusika eest. Tantsu, tralli, kohtumisi, jutuajamisi ja muidu mõnusat olemist jätkus pühapäeva varaste hommikutundideni.

Pühapäeval enne ärasõitu saadi kaasa kokkutuleku ühispilt. Aitäh fotograaf Irinale! Kokkutuleku ühispilti vaadates leiame vanema generatsiooni abrukalasi vaid esimesest reast. Seda suurem on rõõm, et vanemad on suutnud oma lastele ja lastelastele Abruka saare, oma kodusaare, armsaks elada. Kokkutulekust võttis osa üle 150 inimese.

Tänud teile, meie väsimatud laevamehed – Kaarel, Kaupo, Riho! Aitäh tulijatele, tegijatele, olijatele! Kohtume viie aasta pärast.

Helle Kesküla
Abruka raamatukogu-infopunkti juhataja 
helle@abrukainfo.eu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 215 korda, sh täna 1)