Taritu perespordipäev läks selgi aastal korda

Taritu perespordipäev toimus juba 21. korda ning on seega isegi vanem kui Lümanda vald. Järjepidev üritus sai alguse juba külanõukogude ajal. On muutunud ajad ja kombed, kuid piirkonna spordihuvilisi liitev mõõduvõtt on jäänud.

Päeva lipu heiskas pühapäeval idee autor ja aastaid ka eestvedajana tegutsenud Heino Laht. Kohtunikena tegutsesid Taritu arenguseltsi liikmed ja vabatahtlikud. Esmakordselt pani väärt üritusele õla alla Premium Jäätis Väike Tom. Kehakinnituseks pakuti suppi ja janukustutuseks Saaremaa vett.

Higistamist ja rassimist jätkus platsidel kuhjaga. Sel aastal oli põhirõhk pandud individuaalaladele ning osaleda sai soost ja vanusest hoolimata. Üheaegselt võisteldi seitsmel alal. Koos võisid kõrvuti ponnistada 3-aastane lapselaps ja soliidses eas vanaisa-ema. Sai hüpata hoota kaugust, visata mitmel moel täpsust ja nooli, lennutada saabast või kuuli.

Lapsed jooksid võidu takistuste vahel või näitasid muidu nobedaid jalgu. Mehed tõstsid rohkearvulise publiku ees sangpommi. Protokolle sirvides selgub, et suurim konkurents oli saapa-, noole- ja korvpalliviskes, kus kõigil aladel osales ligi 50 meest-naist, lisaks teised vanuserühmad. Seega oli osalejaid ühel alal ligi 80.

Tegevust jätkus ka võistkonnaaladel. Sai mängida minigolfi, osaleda nuppude otsimises ja kuubikute veos. Elevust tekitas tähelepanumäng trips-traps-trull. Päeva lõpetasid rahvaste- ja võrkpallihuvilised.
Väikese uuenduskuuri läbinud spordipäev läks igati korda. Järgmised spordiüritused ootavad juba oma järge. 16. augustil kl 14 toimuvad Lümandas koolimaja juures teatevõistlused ja seejärel mängitakse muruväljakul jalgpalli. Spordiüritus on pühendatud meie valla 20. aastapäevale.

24. augustil võtavad petangihuvilised mõõtu Lümanda muruväljakul. Spordiseltsi Sport auhinnavõistlusest välja kasvanud paaristurniir on Saaremaa karikaetapp ja ühtlasi valla lahtised meistrivõistlused.

Urve Vakker,
Lümanda valla spordijuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 159 korda, sh täna 1)