Mart Mäeker kandideerib Kuressaares (5)

Tuntud Saaremaa omavalitsuspoliitik Mart Mäeker lahkus ennetähtaegselt Leisi vallavolikogu liikme kohalt, et kandideerida sügisel Kuressaare linnavolikogusse.

“Olen 10 aastat töötanud Leisi vallavanemana ja neli aastat volikogu esimehena ning arvan, et valla jaoks ei ole mul enam midagi teha, aga mind huvitab Saaremaa kui tervik,” ütles juuli alguses end Kuressaare linna sisse kirjutanud Mart Mäeker. “Leian, et Saaremaa tulevik sõltub sellest, kuidas Kuressaare suudab tõmbekeskusena toimida.”

Mäekeri hinnangul seisneb Saaremaa probleem selles, et siin puudub maakonna tasandil poliitiline ja majanduslik võim, mis suudaks Saaremaa küsimusi üheselt lahendada. “Kuressaare peaks olema nendes küsimustes eestvedaja, aga mitte omavalitsuste liidust välja astuma ja sellest protsessist kõrvale jääma.”

Praeguseks on Saaremaa omavalitsuste, sh Kuressaare arenguressurss Mäekeri sõnul kulutatud, seda enam, et riik ei ole täitnud lubadust viia üksikisiku tulumaksumäär tagasi masueelsele tasemele. “Küsimus pole ka tegelikult kodanikele valla tasemel teatud teenuste pakkumises, mis näiteks Leisis on päris heal tasemel,” rääkis Mäeker. “Küsimus on elanike kinnihoidmises ja väljarände peatamises.”

Praegu Tallinna linnavalitsuse keskkonnaametis heakorra ja investeeringute osakonna juhatajana töötav Mart Mäeker lausus, et Tallinnas töötab ta seni, kuni tal Saaremaal kohta ei ole.

Lisaks tööle Leisis on Keskerakonda kuluv Mart Mäeker juhtinud ka Saaremaa omavalitsuste liitu ja töötanud taimetoodangu inspektsiooni peadirektorina. Mart Mäekeri kohale Leisi volikogus sai asendusliige Tuuli Pärtel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 119 korda, sh täna 1)