Leisi lauluväljaku täitsid laulu- ja tantsupeolised (FOTOD)

Leisi lauluväljaku täitsid laulu- ja tantsupeolised

PIDULISTE RONGKÄIK: Lauluväljakule jõuavad lippudega Vallo Õun (paremal) ja Romet Maripuu, kohe nende järel peo korraldaja Aina Tomson (paremal) ja Leisi vallavolikogu esimees Andrus Kandima. Foto: Irina Mägi

Pühapäeval toimus Leisi lauluväljakul taas Karja kihelkonna laulu- ja tantsupidu, mis tõi kohale 22 laulu- ja tantsurühma nii Saaremaalt kui ka mujalt.

Kui varem oli üritus tuntud Karja kihelkonna päeva nime all, siis sel aastal muudeti see Karja kihelkonna laulu- ja tantsupeoks. “Laulu- ja tantsupidu ta ju tegelikult on, nii et mõtlesime siis ka vastava nime panna üritusele,” selgitas peo korraldaja Aina Tomson. Eelnevatel aastatel on kontsert alati olnud seotud mingi tähtpäevaga, näiteks ühel aastal oli kontsert pühendatud Leisi hariduselu 160. aastapäevale.

Pidu algas rongkäiguga Leisi kooli juurest, mis suundus lauluväljakule. Kui kõik pidulised olid kohale jõudnud, võttis sõna Leisi vallavolikogu esimees Andrus Kandima. Oma kõnes avaldas ta heameelt selle üle, et on veel inimesi, kes võtavad aega esivanemate kultuuri edasiviimiseks.

Esinejaid oli kohale tulnud üle Saaremaa ja ka mandrimaalt. “Igal aastal on meil kedagi ikka väljastpoolt Saaremaad ka, nii ka sel aastal oli neli tantsurühma Lääne-Virumaalt,” tunnistas Tomson.
Üritusest võtsid osa nii lasteaialapsed, noored, keskealised kui ka kõrgemas vanuses härrad ja prouad. “Kuna tegemist on meie valla tippsündmusega, siis tahavad kõik sellest osa saada ja igal aastal on huvi üles näidanud kõik põlvkonnad,” lausus Tomson.

Laulude ja tantsude vahepeal autasustati ka Leisi valla heakorrakonkursi “Kena kodu 2013” võitjaid. Lisaks kuulutati välja valla kultuuri- ja spordistipendiumi võitja, kelleks osutus Leisi keskkooli õpilane Kaili Nurk.
Lõpetuseks lauldi üheskoos “Saaremaa valssi” ja tänati juhendajaid. Eraldi avaldas Tomson tänu Anne Treile, kelle raamatust “Pildikesi Karja kihelkonnast” laulude ja tantsude vahepeal lõbusaid lõike ette loeti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 792 korda, sh täna 1)