Kuressaares algas iga-aastane kitarrinädal

Kuressaares algas iga-aastane kitarrinädal

LAAGER TÄIES HOOS: Tambet Eelmere, Andre Maaker, Mait Tenslind ja Erko Niit jämmimas. Foto: Sander Ilvest

Kuressaares on taas hoo sisse saanud kitarrinädal, mis on toonud kokku üle kolmekümne kitarrihuvilise üle Eesti.

Esmaspäeval kogunesid kitarrilaagrilised taas Kuressaares. Kui varem on laager kuus aastat toimunud Kuressaare gümnaasiumis, siis sel aastal katsetatakse esimest korda Saaremaa ühisgümnaasiumi. “Siin on olemas hosteli kasutamise võimalus ja lisaks oleme kesklinnale lähemal, mis sobib kõigile laagrilistele paremini,” ütles kitarrinädala korraldaja Andre Maaker.

Kitarrilaagrit korraldab MTÜ Saaremaa Kitarriakadeemia ja seda juba seitsmendat aastat. Laagris osalejaid on sel aastal 32, mis Andre Maakeri sõnul on laagri jaoks just paras hulk. Vanusepiirangut laagris ei ole, kõige nooremad on sel aastal 12-aastased ja kõige vanemad 45–50.

Laagrist võivad osa võtta kõik, kel kitarri vastu huvi. “Õppetöö toimub gruppides vastavalt tasemele ja alati on olemas ka täitsa algajate rühm, kellest mõned võtavadki kitarri kätte päris esimest korda,” rääkis Andre Maaker.
Nädala jooksul toimuvad hommikuti ühised harjutamised, näiteks teisipäeva hommikul treeniti plaksutamisega rütmitaju. Pärastlõunast harjutatakse eraldi gruppides oma ansamblilugusid, mis laupäevasel lõppkontserdil ettekandmisele tulevad.

Lisaks toimuvad õpitoad, kus külalistena jagavad sel aastal oma teadmisi Argo Vals, Virgo Sillamaa, Rodney Branigan ja Riho Sinisalu. “Rodney Branigan on üks väga põnev Inglise päritolu kitarrist, kes mängib korraga kahel kitarril ja samal ajal ka laulab hea power’iga,” ütles Andre Maaker.

Laagri melust ei jää ilma ka linnarahvas. Alates teisipäevast saab kuursaali ees kuulata laagris osalejate igaõhtust Jämminurka. Lisaks toimuvad Georg Otsa spaas laagri juhendajate traditsioonilised ülesastumised ning neljapäevast laupäevani rõõmustavad kuursaali kinosaalis publikut erinevatel õhtutel Argo Vals, Rodney Branigan ja Jaan Tätte.

Jaan Tätte kutsumine ei olnud päris juhus, selle taga on üks omaette lugu. “Mõned aastad tagasi viisime laagriliste seas läbi küsitluse, milliseid oma lemmikkitarriste sooviksid nad tulevikus siin laagris näha,” selgitas Andre Maaker. Kui üldjuhul pandi kirja maailmakuulsate kitarristide nimed, siis oli nende hulgas ka meie oma Jaan Tätte. “Ühe soovi viime sel aastal Jaan Tätte näol täide ning ma loodan, et neid laagriliste kirjapandud lemmikkitarriste õnnestub meil siia aastate jooksul veel tuua,” lausus Maaker.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 413 korda, sh täna 1)