Haiglas töötab suvel neli arst-residenti (1)

Nagu varasematelgi suvedel kasutab Kuressaare haigla ka tänavu puhkavate arstide asendamiseks ja arvukate turistide teenindamiseks arstitudengite ja arst-residentide abi.

Viimaseid töötab sel suvel Kuressaare haiglas neli.

“Üks arst-resident töötab intensiivravis, üks kirurgiakliinikus ja kaks vastuvõtuosakonnas,” ütles Kuressaare Haigla SA juhatuse esimees Viktor Sarapuu usutluses Kadi raadiole. “Arst-residendid on ametis üldarstidena ja meie tohtrite näol on neil olemas ka mentorid, kellelt vajadusel nõu ja abi küsida. Arstitudengid töötavad haiglas õdede ametikohtadel.”

Kas tänavusuvisest neljast arst-residendist tulevikus mõnd ka Kuressaare haiglas väljaõppinud spetsialistina töötamas näeb, ei osanud Viktor Sarapuu ennustada. “Elu teeb siin omad korrektiivid,” põhjendas ta.

Kuressaare haigla erakorralise meditsiini osakonda pöördumiste põhjustest panevad sel suvel tohtreid enim muretsema tundmatus kohas vette hüppamised ja oma tervise ülehindamine. Märgatavalt on suurenenud ka alkoholi liigpruukimine. “Näiteks esmaspäeval sai Kuressaare kiirabi ööpäeva jooksul 18 väljakutset, neist iga teine oli seotud alkoholi liigtarbimisega,” lausus haiglajuht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 991 korda, sh täna 1)