Nädalavahetus sadamas meenutas jaanipäeva

Väinamere Liinide teatel sõitis pühapäeval Kuivastust Virtsu 3062 autot, mis on jaanipäeval sama reisi läbi teinud 3583 auto järel teine tulemus.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treieli sõnul konkureerib selline hulk reisijaid kõigi aegade teise tulemusega. “Eelmine nädal olid üleveo arvud küll veel suuremad, kuid kuna siis oli tegu Mototoobrile sõitvate mootorratastega, mida mahub laevale palju rohkem kui autosid, siis ei saa seda võrdselt arvestada,” lausus Treiel.

Erakordne oli tema sõnul ka reisijate kogunemise aeg. “Hommikud olid meil vaiksed ja laevad ei olnud isegi täis, alles pärastlõunal kella kolme ajal hakkas rahvamass kogunema ja tekkisid järjekorrad,” rääkis ta. Pühapäeva õhtul kujunesid järjekorrad ligi kolme kilomeetri pikkuseks ja ooteaega tuli reisijatel varuda kolm kuni neli tundi.

Triigi–Sõru liinil ei erinenud see nädalavahetus suve teistest päevadest. Pühapäeval veeti üle vee 150–160 autot, mis on Urmas Treieli sõnul suvel üsna igapäevane. “Sellel liinil ei ole seda, et reedel minnakse ja pühapäeval tullakse, vaid sõidetakse iga päev ja kuna laev ei liigu seda vahet nii tihti, siis mahajäämisi oli ikka,” lausus Treiel. Pühapäeva õhtul tehti mahajäänutele ka üks lisareis.

Väinamere Liinid oli Urmas Treieli sõnul sääraseks nädalavahetuseks valmistunud ja selline rahvahulk oli ootuspärane. “Augusti esimene nädalavahetus on Saaremaal alati üritusterohke ja see konkureerib täitsa jaanipäevadega,” tunnistas Treiel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 709 korda, sh täna 1)