Juhtkiri: Alarm hooldekodus (1)

Kuigi ametlikult kannab Valjala hooldekodu päevakeskus-hooldekodu nime, siis tegelikult ei veeda ükski eakas seal mitte ainult oma päevi, vaid ikka ka öid.

Seega on nimetus “päevakeskus” eksitav. Aga see selleks. Hoopis hullem on see, et eakad inimesed on jäetud üksi. Kui päeva ajal on veel töötaja kohal, siis alates kella viiest peavad vanurid ise hakkama saama.

Võib ju öelda, et kodus peaksid nad ka ise hakkama saama. Jah, aga sellepärast nad ju hooldekodusse elama läksidki, et kodus on neil raske toime tulla.

Ei ole midagi imestada, kui vana inimene ei oska signalisatsiooni maha võtta ega tea ka, kellele vajadusel helistada. Laupäevaõhtune juhtum, mil vanurid peatasid abi saamiseks isegi möödasõitvaid autosid, näitab ilmekalt, et vallal oleks ehk aeg muuta hooldeasutuse nimi tegelikkusele vastavaks koos kõige sellest tulenevaga, nagu personali pidev kohalolek jms.

Vallalt meil aga kommentaari saada ei õnnestunudki, sest kogu vallavalitsus on kollektiivpuhkusel. Kui kogu vallamaja saab kaks nädalat järjest kinni olla, tekib küll küsimus, milleks seda valda ja vallavalitsust üldse vaja on?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 200 korda, sh täna 1)