Moosi on…Moosi! (1)

Moosi on kass, kellele otsa vaadates meenub lapsepõlv – suvi maavanaema juures ning puupliidil küpsetatud pannkoogid maasikamoosi ja külma piimaga.

Tõeline nostalgia.

Aga miks? Sellepärast, et maavanaema juures olid alati kassid, just sellised “tavalised” kuldpruunid soojad triibikud nagu Moosi.
Aga alustaks sellest, kuidas Moosi endale nime sai. Nimelt oli ta hoiukodusse jõudes veidike paanikas ja üritas moosipurkide vahele varjuda.
Meil jäi üle ainult rõõmustada, et ei pidanud talle Killuke nimeks panema.

Kassikodusse jõudes ehmatas Moosit esialgu kogu see suur sebimine ja ta kolis teiste pelglike kasside seltskonda. Praegu aga on tema kiitsaka selja taga esialgse pelgupaiga leidnud nii mõnedki uustulnukad. Moosi on emalik, hooliv ja hoolitsev, pidevalt on tal vaja kellegi karva siluda või pead pesta.

Moosi on pärit Komandandi tänavalt, kus ta elas koos oma kolme pea täisealise lapsega. Poeg Alfred nurrub juba paar kuud oma uues kodus, tütar Tiisuga saab aga Kassikodus nii mõnedki mängutuurid üles võetud.
Kolmas poeg ootab paraku veel tänaval, kuid oleme Moosile lubanud ka tema Kassikodusse ära tuua.

Nagu eelnevalt mainitud, on Moosi pealtnäha täiesti tavaline kuldpruun triibik. Tegelikult ei ole olemas tavalist kassi, nad kõik on omamoodi erilised. Nii ka Moosi. Moosil on imeilusad kurvad-kurvad silmad. Teda vaadates tundub, et kogu maailma raskus on tema väikesele turjale laotud.

Enamuse ajast on ta vaikne ja melanhoolne, ei tüki esile ega nõua tähelepanu. Võõraste suhtes on ta esialgu ettevaatlik, julgust kogununa aga demonstreerib Moosi uhkusega oma supermodelli edvistavat kõnnakut, mille ta ka tütar Tiisule on pärandanud – küür selga, tagumised jalad kikivarvule, saba püsti kui lipp ja sabaots täisnurga alla – ja nii ümber inimese jalutada, kuid mitte pai lubada teha. See ei tähenda, et Moosile pai teha ei saa. Saab, aga siis, kui tema seda tahab. Mitte siis, kui sina seda tahad.

Moosi on rahuarmastav kass, ta ei ole kunagi kellegagi tüli norinud ega kedagi hammustanud-küünistanud. Susisenud – jah, aga seda ammu aega tagasi ja ainult enda julgustuseks. Päris hilistel õhtutundidel muutub Moosi aga pisikeseks kassilapseks, kes ennastunustavalt mänguhiire järel kalpsab ja oh neid saltosid siis!

Moosil on olemas kojuminekuks vajalik täispakett – ta on steriliseeritud, kiibistatud, saanud parasiiditõrje ja vajalikud vaktsiinid.

Kui sa tunned, et tahad koju killukest lapsepõlvenostalgiat, ühte vanaaegse välimusega kuldpruuni triibikut, siis helista Moosile numbril 5163483. Või veelgi parem – tule talle Kassikodusse külla, siis näed ka oma silmaga tema vahvat kõnnakut!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 252 korda, sh täna 1)