Üksikemad tahavad rohkem lasteaiakohti (20)

Üksikemad tahavad rohkem lasteaiakohti

ÜKSIKEMAD LASTEGA: Evelinda Välik (kärus), ema Paula Välik, Lisandra Püüa, Elisabeth Prostang (vankris) ja Krista Reimal. Foto: Alar Truu

Paula Välik, 20-kuuse lapse üksikema plaanib Kuressaare linnavalitsusega läbi rääkida, et linn looks juurde uusi lasteaiakohti.

Kui laps sündis, pani Paula Välik ta juba järgmisel päeval interneti teel lasteaiajärjekorda, ent praegu pole tal lootustki detsembriks, kui tööle naaseb, lapsele kohta saada. Väliku sõnul oli toona ainus võimalus panna laps järjekorda 2014/2015. õppeaastaks, ent nüüd püüab ta lapsele lasteaiakohta leida juba selle aasta lõpuks.

Välik rääkis, et tema tutvusringkonnas on samasuguse probleemiga lapsevanemaid mitu, ning ta otsib Facebooki kaudu veel sama murega kimpus olevaid kuressaarlasi, kellega uue nädala alguses linnavalitsuse jutule minna. Oma sõnutsi loodab ta, et linnavalitsus avab uue lasteaia, et lapsevanematel oleks võimalik tööle minna. Välik lisas, et linnas on ju uuele lasteaiale sobilikud ruumidki olemas.

“Näiteks on Pika ja Sikassaare tänava ristis maja, mida ei kasutata. Püüame uurida, kelle valduses see on, ja kas linn võiks seal lastehoiu korraldada. Selliseid kasutamata pindu on linnas veel,” ütles Paula Välik, kelle sõnul toetab tema ideid ka lastekaitse liit.

“Vaja oleks just lasteaiakohti, mitte lihtsalt päevahoidu, sest tööl tahavad lapsevanemad käia ikka kaheksast viieni. On ju ka näiteks neid peresid, kus isad on Soomes ja emad ei saa tööle minna, sest last pole kuhugi panna,” lausus Välik.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallase sõnul pole Paula Välik selle aasta lõpus lasteaiakoha saamiseks linnavalitsuse poole siiani pöördunud ja järgmise nädala suhtes jääb linnavalitsus äraootavale seisukohale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 893 korda, sh täna 1)