Admiral Cowan sildus eile Roomassaares

Eile hommikul sildus Roomassaare sadama kai ääres Kuressaare vapilaev Admiral Cowan.

“Kuressaare linna esindajana on mul siiralt hea meel, et meie linna vapilaev on taas kord leidnud tee kodusadamasse,” ütles linnapea Mati Mäetalu oma tervituskõnes.

Admiral Cowani komandör vanemleitnant Tanel Leetna avaldas lootust, et tulevikus jõuab laev Roomassaare sadamasse tihedamini kui vaid kord aastas. Sel aastal läbis laev põhjaliku remondi. Pea pool meeskonnast on uus.
Vapilaev osaleb Kuressaare merepäevadel, et tutvustada mereväge ning pakkuda saarlastele ja Saaremaa külalistele võimalust tutvuda mereväe tehnika, varustuse ja teenistusega. Miinijahtija on huvilistele avatud täna kell 11–18.

Admiral Cowan on Kuressaare linna sõpruslaev 2008. aastast. Pärast Kuressaare merepäevadel osalemist suundub laev Gdyniasse Poolas, et alustada novembri lõpuni kestvat teenistust NATO alalises miinitõrjegrupis.
Kuressaare linna esindajad andsid üle tänumeened ka reostustõrjelaeva Kindral Kurvits meeskonnale. See laev, mis samuti Roomassaares seisab, tähistab täna oma esimest sünnipäeva.

Admiral Cowan sildus eile Roomassaares

KURESSAARE VAPILAEV: Admiral Cowan suundub pärast merepäevi Poolasse ning alustab seal teenistust NATO miinitõrje grupis. Foto: Alar Truu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 369 korda, sh täna 1)