Turul on uued saadused

Turul on uued saadused

ESIMEST PÄEVA TURUL: Kerli Leidas, kes on esimest korda elus turule müüma tulnud, ütles, et teised mustikamüüjad vaatavad teda odavama hinna pärast kurja pilguga. Foto: Alar Truu

Võrreldes juuli algusega on Kuressaare turu kaubavalik suurenenud.

Mitmed kaubad suudavad võistelda isegi suuremate turgudega.

Maalehes välja toodud suuremate turgude hinnavõrdlus ajendas Saarte Häält taas kohalikule turule minema. Üllatavad ka hinnad. Siin müüdav mugulsibul on kaks korda odavam kui Tallinna keskturu oma. Viljandi turul müüdav porgand on aga isegi rohkem kui kaks korda kallim kui siinne. Üldiselt mahub aga kõik Kuressaare turul pakutav mandri turgude kaubaga samasse hinnaklassi.

Seda, kas viimaste päevade vihmast ka kasu on olnud, ei osanud müüjad veel öelda. Sellest hoolimata on lettidele ilmunud mitmeid uusi saadusi, näiteks suvikõrvitsad, õunad, herned, põldmarjad ja ploomid.
“Tunnikesega olen müünud kaks liitrit mustikaid,” sõnas eile esimest korda elus turul midagi müünud Kerli Leidas. Tema käest saab liitri mustikaid 5 euroga. Oma sõnul on ta pälvinud aga mitmeid kurje pilke, sest teised müüvad kallimalt.

Teist päeva turumüüja ametit pidav Tiina Muddi sõnas, et sel aastal on väga hea tomatisaak. “Üleliigne tuleb turule tuua. Me ei ole kunagi varem nii teinud. Oleme salatiks teinud või mahlaks,” rääkis ta.
Populaarsed on praegu aed-oad, mille kilohind on 4 eurot. Kukeseente hind on endiselt kõrge, kuid ükski müüja kindlat hinda öelda ei taha. Sama öeldakse ka herneste kohta, kuid umbkaudne hind on 8 €/kg. Leidus juba ka põldmarju kilohinnaga 5 eurot.

Kartuleid saab võrreldes eelmise nädalaga odavamalt osta, kilohind 1 euro. Sama hinnaga on sibul ja lühike kurk. Hapukurk maksab 5 eurot kilo, tomat 2–4 eurot, tikker 4 eurot, punane sõstar 2 eurot, porgand 1,2 eurot, suvikõrvits 2 eurot, õun 0,60 eurot ja kapsas 0,60 eurot. Kalaletist saab räime 1,5 €/kg, sama hinnaga on ka särg, lest maksab 2 €/kg.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 349 korda, sh täna 1)