Kuressaares algavad järjekordsed merepäevad

Täna algavad Kuressaare 17. merepäevad.

Raiekivi säärel kaks päeva kestval merepeol on avatud laadaalad, publiku ette astuvad ansamblid, toimuvad põnevad mängud nii väikestele kui ka suurtele ning meresõitu teevad uuemad ja vanemad laevad.

Merepidu läheb lahti täna, kui kõikidele kohaletulnuile on avatud käsitöö- ja haakriku laat. Tori abajas ja Roomassaare sadamas näeb merealuseid, millest osa huvilistele ka meresõitu teeb.

Kuressaare merepäevadele saabuvad nt kahemastiline misjonilaev Jenny Kruse, kaljas Hoppet ja kahvelkuunar Blue Sirius. Roomassaare kai ääres silduvad aga Eesti mereväe lipulaev, Kuressaare vapilaev Admiral
Cowan ning politsei- ja piirivalveameti uus reostustõrjelaev Kindral Kurvits.

Esmakordselt on Kuressaare merepäevadel avatud Marine uulits oma põnevate õuedega, kus lastele teeb teatrit Heino Seljamaa, raamatu- ja kirjandushuvilistega ajab juttu Indrek Hargla.

Merepäevad avatakse pidulikult täna õhtul kell 19, nagu juba traditsiooniks kujunenud, Saaremaa merispordi seltsi eskaadrisõidu ja merepäevade lipu heiskamisega.

Kontsertidega astuvad merepäevadel üles nii Dagö ja Mahavok kui ka Tenfold Rabbit ja ansambel Kruuv, lisaks mitmed jazzartistid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 373 korda, sh täna 1)