Torgu Poisid lahkusid lauluga

Torgu Poisid lahkusid lauluga

TÄNUKIRI KUNINGALT: Torgu poiss Peeter Aadussoo (vasakul) võtab Tema Majesteedi Kirill I tänukirja vastu kuninga vardjalt Kaupo Vipilt. Foto: Tõnu Veldre

Laupäeva õhtul algas Laadla seltsimaja õuel Torgu meesansambli viimane kontsert. Veteranlauljaid oli ära saatmas sadakond inimest.

Kindlasti ei olnud tegu nende 13-aastase karjääri publikurekordiga. Kuid konkureerima pidid nad ilusa ilma, ooperipäevade ja samal ajal mujal toimuvate üritustega.

Lisaks kuulajatele olid kohale tulnud naisansambel Marleen, Tuhkana Tõrred Metskülast ja Viru-Nigula Mehed.

Nagu lubatud, jäädvustati lahkumisüritus videolindile, millest koos varem salvestatud intervjuudega valmib sügishooajaks film “Kaduvad hääled”.
Enne kontserti meenutas Torgu valla kultuurikomisjoni esimees Luule Aadussoo aega, kui mehed kokku tulid ja laulma hakkasid. “Kõige raskem oli leida kaheksandat meest,” märkis ta. Lõpuks otsustati ansamblisse kutsuda üks koolipoiss. Tema laulis vaid kevadeni. Siis jätkati seitsmekesi.

Ansambli esimene ülesastumine oli 29. detsembril 2000 valla pensionäride jõulupeol, meenutas ansambli liige Leo Tiri. Proovi olid nad selleks ajaks teinud kuu aega. “Kuigi jalg kippus värisema, olid üheksa laulu selged ja häbisse ei jäädud.”

Oma seekordset esinemist alustasid nad Hermann Kase tehtud Torgu-teemalise lauluga. Ette kanti ka “Saaremaa lipulaul” ja Kaunispealt pärit helilooja Olev Sau “Sõrvemaa”.
“Poistelt” võtsid laulujärje üle Marleeni “tüdrukud”, kes laulsid vaid kaks laulu, nemad lõpetasid ametlikult tegevuse seitse aastat tagasi.

Tuhkana Tõrred on koos esinenud vaid kaks aastat. Viru-Nigula Mehed olid aga Sõrves neljandat korda. Nende ridadesse on viimasel aastal lisandunud koguni kaks noormeest. Seega ei tahtnud nad kuidagi uskuda, et Torgus meestelaul välja sureb.

Enne pimedat moodustati kohalolijatest filmivõteteks suur ring. Ühislaulu järel kingiti lilli ja jagati aukirju.
Soovijad said Torgu Poiste laulud CD-l koju kaasa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 668 korda, sh täna 1)