Andro Roosileht: mõnele heale asjale võib vahel ka peale maksta

Andro Roosileht: mõnele heale asjale võib vahel ka peale maksta

SÄÄRE TIPUS: Andro Roosileht ütleb, et on sunnitud üheksa kuud aastast töötama mandril, et saaks Saaremaal oma projekte ellu viia. Foto: Raul Vinni

Sõrve külastuskeskus avatakse sel reedel tasuta kontserdiga kõigile huvilistele. Külastajad on oodatud kell 20. MTÜ Sõrve Külastuskeskus juhatuse liige Andro Roosileht räägib Saarte Häälele, mida külastuskeskusest leida võib ning kuidas läheb teistel tema eestvedamisel alustatud projektidel.

Rääkige palun lähemalt sellest, mida Sõrve külastuskeskuses näha saab.
Esimesel korrusel on väljapanek Eestimaa tuletornidest: kahekümne tuletorni maketid mõõtkavas 1:50. On Eesti rannakontuur, millel tuletornid on nii täpselt kui võimalik oma õigetes asupaikades, külastajad saavad nende vahel jalutada ja tunda ennast väikese matkajana tuletornide maailmas.

Või hiiglasena väikeste tuletornide maailmas.
Just. Lisaks on informatiivsed stendid nende 20 tuletorni kohta. Meil on seal ka tuletornilaternaid ja sihilaternaid ja midagi sellist, mis võiks tekitada päris tuletornitunde.
Veel tulevad puutetundliku ekraaniga arvutid, mille kaudu on võimalik tutvuda selle materjaliga, mis meil stendide peale ei mahu. Seda saab ka aja jooksul täiendada, et kui kellelgi on sügavam huvi või on kellelgi endal mingeid huvitavaid fotosid või lugusid, siis saame seda ekspositsiooni kogu aeg täpsemaks ja paremaks muuta.
Esimesel korrusel on meil ka laste temaatilised mängutoad, kuhu on võimalik oma põnnid seniks mängima jätta, kuni vanematel on mõni aktiivsem tegevus plaanis, või kui lapsi ehk ei huvita väljapanekud nii palju.

Mida lapsed mängutoas teha saavad?
Mängida, tahvlile kriitidega joonistada. On ka üks väike rooliga purjelaev, mida saab roolida ja ennast piraadiks või meremeheks mõelda.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest. 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 249 korda, sh täna 1)