Orissaare gümnaasiumi direktori konkurss kukkus läbi (15)

Möödunud reedel lõppes ligi kaks nädalat kestnud konkurss, leidmaks Orissaare gümnaasiumile uut direktorit. Paraku ei andnud endast märku ükski kandidaat.

Dokumendid tuli Orissaare vallavalitsusele esitada hiljemalt 26. juuliks. Kuna ühtegi avaldust ei laekunud, pikendatakse konkurssi 16. augustini. Vallavanem Aarne Põlluäär peab peamiseks põhjuseks konkursiaja lühidust. “Kaks nädalat on liiga lühike aeg, eriti suvel, kui inimestel on puhkus ja paljud konkursiteadet üldse ei näegi,” sõnas Põlluäär.

Orissaare kooli endine direktor Peeter Hansberg arvas, et sobilikke kandidaate sellele ametikohale kindlasti on, ega siis inimesed Eestist otsa saanud pole. Põhjustest, miks keegi kandideerinud ei ole, Hansberg eriti rääkida ei soovinud. “Ma arvan, et ma ei ole sobiv inimene selle kohta arvamust avaldama, kuid tavaliselt, kui inimene hakkab mingile ametikohale kandideerima, siis ta uurib enne ka selle kohaga seotud tausta. Kui see ei ärata usaldust, siis võib kandideerimine selle taha jäädagi,” lausus Peeter Hansberg.

Direktori vallandamise teemal võtsid sõna ka Orissaare gümnaasiumi õpetajad ja töötajad. Eelmisel neljapäeval sai OG töökollektiiv kokku, et arutada kujunenud olukorda ja avaldada oma rahulolematust valla ja kooli omavahelise suhtlemise üle. Samal päeval saatsid nad vallavalitsusele kirja, milles märgiti, et kas oli ikka õige tegu 18 aastat kooli juhtinud Peeter Hansberg vallandada.

Nimelt olid õpetajad vallavanema sõnul arvamusel, et vallandamise tingis vallavalitsusele tehtud avalik pöördumine, milles avaldati rahulolematust direktori tööga. OG töökollektiiv väidab oma kirjas, et usalduse olemasolu või puudumise üle ei saa otsustada ühe vallakodaniku kirjutatud ja erinevaid valdkondi puudutava avaliku kirja põhjal, olgugi et sellele oli allkirja andnud 98 vallakodanikku. Aarne Põlluäär kinnitas aga, et see pöördumine ei olnud siiski direktoriga töösuhete lõpetamise põhjuseks.

Kui varem on vallandamise põhjusena välja toodud kooli arengukava nõrkust, siis ka seda ei peeta OG töökollektiivi saadetud kirjas piisavaks põhjuseks. Kirjas võtab sõna ka Saaremaa ühisgümnaasiumi kauaaegne direktor Viljar Aro, kelle sõnul võiks sellise põhjendusega lahti lasta üsna suure osa kogu riigi koolijuhtidest.

Vallavanem ise suhtub kirja rahulikult ja peab sellist arvamusavaldust loomulikuks. “See on arusaadav, et õpetajad soovivad antul teemal ka oma mõtteid avaldada, kuigi vallandamine on tegelikult töötaja ja tööandja vaheline asi, ega puutu kolmandatesse isikutesse,” lausus Aarne Põlluäär.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 697 korda, sh täna 1)