FC Kuressaare võitis Transi 1 : 0 (1)

FC Kuressaare võitis Transi 1:0

KULDJALG: Kahes viimases mängus on Karl Mööl löönud värava. Foto: Alver Kivi

Enne reedet oli FC Kuressaare tänavune ainus võit Premium-liigas saadud Narva Transi vastu. Ajalugu kordus, sest idavirulased alistati 1 : 0.

“Kauaoodatud võit!” rõõmustas FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi. “Mängijad kannatasid, pingutasid ja võitlesid. Moraal ja võitlustahe olid täna viimase peal.”
Salme staadionil käis kohtumise 27. minut, kui Juri Gavrilov söötis paremalt äärelt keskele Karl Möölile, kes paar kaitsjat üle mängis ja lõi karistusala joonelt Transi väravavahile püüdmatult seisuks 1 : 0.
“Poisid mängisid selles olukorras väga targalt ning Mööli individuaalne meisterlikkus ja hea löök andsid meile selle värava,” kiitis Zamogilnõi oma ründaja sooritust.

Mõni minut hiljem oli Kuressaarel kasutada karistuslöök kasti vasaku ääre juurest, kuid Marten Mütt lõi peaga napilt üle.

Transi parimad momendid olid esimesel poolajal kohe mängu algul, kui ründaja sai kastis löögile, kuid pall lendas üle värava. Veerandtunnise mängu järel ragistasid külalised ka saarlaste väravaposti.
Teisel poolajal oli domineeriv pool juba Trans ja Kuressaare püüdis vastata teravate vasturünnakutega. 52. minutil teeniti nurgalöök, mille järel sai Joel Indermitte peaga löögile, kuid kaitsja tõrjus palli joonelt peaga. 65. minutil jõudis Mööl vastaste väravavahiga silmitsi, kuid viimasel õnnestus lähilöök jalgadega tõrjuda.
“Mänge on viimasel ajal väga palju olnud ja väsimus andis tunda,” tõdes Sergei Zamogilnõi. “Esimesel poolajal suutsime oma mängu veel üleval hoida, kuid teisel poolajal hakkasid poisid väsima. Mehed suudavad paremini mängida, kuid oli väga raske, sest liiga palju mänge on olnud järjest.”

Trans surus lõpuni ja otsis oma võimalust. Kuressaare treenerid vahetasid kaitse tugevdamiseks välja Ott Reinikese ja tõid sisse Märt Kluge. Nii jätkati viimased veerand tundi viie kaitsjaga. Sellele vaatamata suutis Trans 84. minutil suunata löögi raamidesse, kuid nõrgukese löögi püüdis Riido Reiman.

“Tahtsime viie kaitsjaga mängule üle minna ka Levadia vastu, kuid jäime siis vahetusega hiljaks,” selgitas Sergei Zamogilnõi. “Me saame seda võimalust kasutada, sest meil on praegu kolm head keskkaitsjat ja miks mitte seda sammu teha. Nemad lisasid ju samal ajal ründejõudu.”

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 193 korda, sh täna 1)