Pikaealisuse saladus

Tänases lehes on lood oma sajandat sünnipäeva tähistavast vanadaamist ja Laadlas oma väidetavalt viimase kontserdiga esinevatest “Torgu poistest”. Neist lugudest selgub, et kui inimene hakkab varases nooruses laulma ja tantsima, pole tal raske elada saja aastaseks või vanemakski.

Selgusetuks jääb, kuidas on lood viinajoomise ja suitsetamisega. Selge on ainult see, et karskelt elanud Erna tähistab sajandat juubelit ja tassib kartulikorve, aga lõbusalt aega veetnud Torgu poisid panevad täna pillid kotti. Kas aga tõesti panevad? Kuigi Torgu mehed kurdavad, et ilma juhendajata ei tule laul hästi välja ja saja-aastane Erna ütleb enese pensionil olevat, ei luba kangus neil tegelikult kodus ahju ääres istuda. Küllap astuvad Torgu poisid järgmisel valla suurüritusel taas lauluga üles ja proua Erna lööb täna oma sünnipäevapeol külalistega Karja rahvariideseeliku lehvides tantsu. Lihtsalt saarlase jonn on see, mis meid innustab ja edasi viib.

Ning üks asi veel. Ükskõik kui kaugele elu saarlase viib, mingil hetkel kisub nähtamatu jõud ta kodusaarele tagasi, nagu angerjas läheb Sargasso merre kudema.

Edu ja jõudu teile, Erna, Torgu poisid ja teised eakad saarlased! Ärge andke nii lihtsalt alla!
Ning tänased noored, tehke järele!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 225 korda, sh täna 1)