Torgu valla jahipiirkonna järgmine rentnik on teadmata (5)

Valeri Litvinov teatas 23. juuli kirjas keskkonnaametile, et tema juhitud OÜ Vesimetsa loobub Torgu jahipiirkonna kasutusõigusest.

Litvinov kirjutab, et seoses uue jahiseaduse jõustumisega muutusid jahipidamise tingimused vastuvõetamatuks. Mis täpsemalt ettevõtet piirkonna kasutusõigusest loobuma pani, Litvinov Saarte Häälega jagada ei soovi.

“Litvinovi otsus on ka meile suur üllatus. Ei oska arvata, miks ta nii otsustas ega taha ka selle üle spekuleerida. Mis jahipiirkonnaga nüüd juhtuma hakkab, sõltub keskkonnaametist,” ütles Torgu jahimehi koondava MTÜ Jahiselts Sõrve juhatuse liige Nalmond Meri, kelle sõnul on jahiselts valmis kodupiirkonnas ulukite arvu kontrollimise eest ise vastutama.

“Kas saame selle õiguse või mitte, ei olene ainult meie tahtest. Kui keskkonnaamet konkursi välja kuulutab, siis umbes 20-liikmeline maaomanikest ja jahimeestest koosnev seltskond avalduse ka esitab,” rääkis Meri, kelle sõnul on Sõrve maaomanikud ja jahimehed kodupiirkonnas peremehena tegutsemisest unistanud juba pea 10 aastat.

“Tahaks, et väärtusi, mida ma loon, ei lõhutaks ega rikutaks. Ükskõik, mida ma maha panen, sõtkuvad või söövad sead selle ära. Ulukikahjustusi on aina rohkem ja inimesed ei tea, kelle poole pöörduda,” tähendas Meri.
Välisturistidest jahimehi käib tema sõnul ehk kord aastas. “Litvinov, kes ise pole kohalik inimene, ei jõua ka reageerida. Kui jäägreid on suures piirkonnas ainult üks, pole võimalik ulukite arvukust kontrolli all hoida. Kui külas on kohalikud kütid, siis saab need appi kutsuda ja asjaga toime tulla,” ütles Meri.

Kuna jahiseaduse järgi saab keskkonnaametile avalduse esitada juhul, kui 51 protsenti maaomanikest jahipiirkonna rentniku tegevuse jätkamisele vastu on, hakkas jahiselts Sõrve sel kevadel OÜ Vesimetsa jahipiirkonna kasutamisõiguse vaidlustamiseks allkirju koguma. Juhuks, kui keskkonnaamet jahipiirkonna kasutusõiguse nüüd veel kellelegi kolmandale annab, koguvad Sõrve jahimehed allkirju edasi.

“Ega see, et Litvinov kasutusõigusest loobus, tähenda automaatselt, et meie saame selle kohe endale. Allkirju võib veel vaja minna. Kui meil õnnestub Torgu jahipiirkonna kasutusõigus saada, võib selle avalduse ju esitamata jätta,” rääkis Nalmond Meri, kes laupäeval koos teiste jahiseltsi meestega edasise tegevusplaani paika kavatseb panna.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 490 korda, sh täna 1)