Soomlased õpivad Saaremaal usinalt eesti keelt ja kultuuri (2)

Soomlased õpivad Saaremaal usinalt eesti keelt ja kultuuri

FOTOGRAAFIA PRAKTISEERIMINE: Fotograaf Pasi Hakala (paremal) pildistab pruudiks riietatud Elisa Ratilainenit ja mootorratturina poseerivat Erki Evestust. Foto: Tõnu Veldre

Viiendat aastat korraldab KS Koolitus soomlastele suvekursusi Saaremaal, kus õpetatakse nii eesti keelt, kultuuri, ajalugu, fotograafiat, kunsti kui ka palju muud.

2009. aastal hakkas KS Koolitus eesotsas tegevjuht Klarika Sanderiga korraldama Saaremaal suvekursusi soomlastele. Traditsiooniliselt toimuvad need juulis ja kestavad kokku kolm kuni neli nädalat. Kursused on soomekeelsed ja enamus kursuste korraldajaid on samuti soomlased.

Kursuste eesmärk on pakkuda soomlastele aktiivset puhkust Saaremaal. “Ei saa salata, et Saaremaa on soomlaste seas populaarne koht ja kuna osalejatel on pärast kursusi ka palju vaba aega, saavad nad nautida siin Saaremaa võlusid,” sõnas Klarika Sander.

Fotondus on popp

Osavõtjatele pakutakse 40–60 erinevat kursust ja töötuba. Üks kursus kestab enamasti nädala, töötoad 3–4 päeva. Kõige populaarsemad on läbi aastate olnud keele- ja fotograafia kursused. “Huvi fotograafia vastu on kasvanud plahvatuslikult ja sel aastal pakume koguni 19 erinevat kursust ja töötuba fotograafia osas,” rääkis Sander.

Keelekursused on Klarika sõnul väga intensiivsed ja tulemuslikud. “Eesti keele algkursusel suudame nädala jooksul õpetada soomlasi end igapäevastes situatsioonides eesti keeles väljendama. Pärast kursust oskavad nad end tutvustada, restoranis toitu tellida ja ka näiteks spaades endale hoolitsuste aegu broneerida,” kinnitas ta. Väga palju annab sealjuures tema sõnul juurde igapäevane eestikeelses keskkonnas viibimine.

Igal aastal on osalejate arv olnud üle saja inimese. Vanusepiirangut kursustel ei ole. “Kõige noorem osaleja oli meil eelmisel aastal 16-aastane, kes oli koos oma emaga,” lausus Klarika Sander. Enamasti jäävadki osalejad vanuse 18–80 piiresse.

Head partnerid

Kõige rohkem on Klarika sõnul 25–45-aastaseid ja ta on väga õnnelik, et on suutnud kaasata kursustele nii palju noori inimesi.Kursused toimuvad Kuressaares erinevates paigus. Põhiliselt tehakse koostööd Kuressaare ametikooliga, kes Klarika sõnul on läbi aastate olnud suurepärane koostööpartner. Lisaks nimetab ta Arensburgi hotelli, kellega samuti on koostööd tehtud majutuse ja ruumide kasutamise osas.

Viieaastast tegutsemist peab Klarika Sander veel üsna lühikeseks ajaks, kuid siiski on suudetud selle ajaga juba palju areneda. “Kindlasti jätkame kursuste korraldamist ka edaspidi ja üritame ikka edasi areneda ja kasvada,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 093 korda, sh täna 1)