Kukeseene hind on kahekordistunud (3)

Kukeseene hind on kahekordistunud

LINANE: Rein Kihva demonstreerib üht linast pluusi, mis on võrdselt populaarne nii kohalike kui turistide seas. Foto: Sander Ilvest

Turul on kohutava hinnatõusu läbi teinud kukeseen, mille kilogramm maksab ligi kaks korda rohkem kui paar nädalat tagasi. Samuti on müüjaid endiselt vähe ning paljud letid tühjad.

Kui kukeseen mõned nädalad tagasi lettidele ilmus, kurdeti kõrge hinna üle, nüüd tuleb kilogrammi eest välja käia aga 20 eurot. Kuivuse tõttu on seened kergemad ning seetõttu on ka nende hind tõusnud. Kuigi vahepeal on ka veidi vihma tulnud, ei ole see müüjate sõnul seenekasvule kaasa aidanud. “Kes otsib, see leiab,” muigas aga kukeseeni müüv Marika.

Uueks turuhitiks võivad aga kujuneda vaarikad, mida müüakse mitmel letil. Nende kilogramm maksab 10 eurot. Müüjate sõnul sel aastal metsvaarikad lausa vohavad. Tikrid (3 €/liiter) on aga väiksed ning mustikad (7 €/liiter) hakkavad vaikselt otsa saama. Kui eelmisel nädalal müüdi turul veel ka maasikaid, siis sel nädalal neid enam leida ei õnnestu.

Üpriski populaarseks on turul toidukaupade kõrval saanud ka linased riided. “Kleidid on 50 euro kandis, pluusid ja püksid 39 eurot,” sõnas Rein Kihva, kelle abikaasa müüdavaid riideid ise valmistab. “Talvel Saaremaal rahvast ei ole. Ainult suvel on siin ostjaid, kaks kuud – juuni keskpaigast augusti keskpaigani,” ütles Kihva, kes linaseid riideid müübki ainult neil kahel kuul.

Värske kartuli hind on nädalaga veidi langenud ning kilo eest tuleb välja käia 1,25 €. Lühike kurk maksab endiselt 1,5 €, tomat 4 €, värske räim ning lest mõlemad 2 €.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 063 korda, sh täna 1)