Ajakirjanik arvab: Millal on parim aeg ehitada? (2)

Käes on suve tipphetk, mil Saaremaal toimuvaid kultuurisündmusi külastab meeletu hulk inimesi nii saarelt kui ka kaugemaltki. Kas halbade asjaolude kokkusattumisel või lihtsalt kellegi mõtlematusest on juulikuus alustatud ka aktiivse ehitustegevusega just neil turismiobjektidel või nende läheduses, mida turistid külastada sooviksid.

Lausa kuritegelik on Kuressaare raekoja katmine võrkudega ooperipäevade ajaks. Kuigi i-punkti näitsikud kinnitavad, et turistid neid ikkagi üles leiavad, tundub üsna hirmutav minna vineerplaatidest tunnelisse. Mulle jääb arusaamatuks, kuidas turist üldse teab, et selle tunneli lõpust infot saab?

Rõõmustav on see, et lossivallidel taas tööd algasid. Ent samas peavad ooperitähed ja õhtukleitides daamid saatjatega ukerdama tellingute vahel, kartes end tolmuseks teha. Lisaks jätab hiiglaslik ooperitelk, millest kompressorid või generaatorid välja ulatuvad, mulje soojakust, mis ehitustandriga ideaalselt harmoniseerub.

Tore on seegi, et algas kaua oodatud staadioniehitus. Ent ehitusele ette jäävaid puid langetatakse kära ja müraga samaaegselt tenniseturniiri toimumisega kõrvalolevas hallis. Kui suurvõistlustel on publikul keelatud isegi istekohtadel nihelemine, sest see häirib mängijaid, siis Kuressaares langevad eelturniiride ajal põlispuud.

Torgu valla elanikuna on mul heameel, et Nasvalt Mändjalani pannakse asfalti ja maantee kõrvale rajatakse valgustusega kergliiklustee. Kuid juba teist suve tehakse seda kõige kuumemal turismihooajal, mil Sõrve maantee meenutab Kuivastus praami pealt maha sõitvate autode lakkamatut rida.

Milline mulje jääb meie turismisaarest külastajatele ja kas nad veel tagasi tulevad, näitab aeg. Kuid järgmisel aastal võiksid ehitustööde planeerijad ja omavalitsusjuhid mõelda, mida ja mis ajal teha. Ilmselt tõuseks sellest kasu meile kõigile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 327 korda, sh täna 1)