Tormituul tegi palju pahandust (6)

Tormituul tegi  palju pahandust

Foto: Tõnu Veldre

Esmaspäeval kella 14 ajal Kuressaares 18 m/s puhuma hakanud loodetuule tugevus saavutas haripunkti kella 15 ajal, mil tuule kiiruseks mõõdeti 19 m/s. Kella 16 paiku vaibus tuul taas 14 m/s. Kolme tunniga murdus mitu puud ning päästjatel olid käed tööd täis.


Kell 14.46 eemaldasid päästjad Kärla vallas Kõrkkülas teelt liiklust takistanud puu.

Juba kell 15.08 teatati, et Kuressaares Uuel tänaval on puuharu kukkunud elektriliinile ja autole. Kohapeal selgus, et tegemist ei olnud elektriliini, vaid telekaabliga.

Langenud puuharu riivas ka kõrval seisnud Opelit ning möödus lähedalt lastele mõeldud kiigest. Varem on samas hoovis murdunud teinegi puu, mis lõhkus hoovimaja katuse. Autole langenud puu saagimise organiseeris autoomanik ise. Ühistu meesperel kulus kolm tundi tõsist tööd, et mahakukkunud puuharu ära saagida. Hiljem sõitis auto omanik lömmis masinaga minema. Kohal käinud autoremondifirma esindaja hinnangul aga tuleb uue auto ost odavam kui kümne aasta vanuse masina remont.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallase sõnul ei ole majarahvas nende poole pöördunud sooviga ohtlikku puud maha võtta. Seega ei ole kahju korvamine linnavalitsuse ülesanne. “Seda peab tegema korteriühistu või siis kindlustusfirma,” teatas Kallas.

Seltsingu Uus 19 juhilt Janar Martenilt Saarte Hääl eile kommentaari saada ei õnnestunud, sest mees tegi igapäevatööd puidufirmas.

Samal päeval kell 16.31 teatati veel teele murdunud tänavavalgustuspostist Kuressaares Nooruse tänaval. Ohtlik ala suleti lintidega ning info edastati elektrikutele, kes tegelesid juhtumiga edasi.

Kihelkonna vallas Vedruka külas põlesid esmaspäeval kell 15.18 elektriliinide all 10 ruutmeetril kulu ning vana karjaaia jäänused. Põleng sai alguse elektriliini mahakukkumise tagajärjel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 495 korda, sh täna 1)