Saaremaa Kompass sai venelaste seas ülimalt populaarseks

Tenerifel elav Saaremaa fänn julgustab venelasi saarde reisima

KOSMONAUDIGA KILPKONNALAHEL: Olavi Antons (vasakul) oma sünnipäeval ühes Vene kosmonaudi Viktor Gorbatkoga, kahekordse NL-i kangelase ja kolm korda kosmoses käinud mehega Tenerifel Kilpkonnalahes Eesti jahi Wesipruul pardal. Foto: erakogu

Mõned kuud tagasi kirjutasime Saarte Hääles, et viiendat aastat Tenerifel elav Olavi Antons käivitas seal mõne aasta eest äraelamiseks ekskursioonipuhveti Tenerife Kompass, mille sihtgrupp on eestlased ja venelased, kellele ekskursioone korraldada.

Sarnane reisipuhvet oli parasjagu sündimas ka Saaremaa jaoks ning nüüdseks on asi kenasti käima läinud. Parasjagu ise Saaremaal viibiv Olavi Antons kinnitas Saarte Häälele, et esimesed kliendid on Saaremaa Kompassi kaudu Saaremaal juba ära käinud. “Paraku kõik veel enne, kui mina siia asjatama jõudsin, aga see polnudki meie selle aasta eesmärk,” tõdes Antons. Saaremaa Kompassi kodulehekülg ja selle tagasiside vorm kogub ettevõtliku mehe sõnutsi populaarsust ja tänaseks on selge, et järgmisel suvel Kompassi füüsilisest esindusest Kuressaares pääsu ei ole. “Kõik meie kirjavahetused lõpevad sellel toonil, et “täname teid väga nõuannete eest ja kena keik, aga kuskohast me teid kohapeal leiame?”,” tunnistas Antons.

Muide, ka Tenerife Kompassi algus oli Olav Antonsi sõnul üks-ühele samasugune. “Koduleht sai ääretult populaarseks, isegi populaarsemaks kui praegu, mil keskmiselt iga nädal tekib mõni Tenerife teemaline venekeelne koduleht, ja kodulehelt tekkinud kontaktide survel saigi omal ajal avatud meie Kompassi ekskursioonipuhvet, mis siis omakorda finantseerib infopunkti tööd,” selgitas ta.

Turismiäri liigub Olav Antonsi hinnangul kogu maailmas selgelt selles suunas, et kuulatakse ja uuritakse kaaskodanike muljeid. “Nii küsitakse ka meilt alatasa, mida me ühest või teisest kohast arvame, on meil just isikliku kogemuse põhjal midagi konkreetset öelda või soovitada,” tähendas ta. Antons leiab, et see on hetkel ka tema kõige nõrgem koht ning seda lünka ta ongi nüüd sel aastal Saaremaal viibides veidigi likvideerimas. “Et võimalikult palju majutuskohti ja muud vaatamisväärset üle vaadata ja talletada,” põhjendas ta.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 666 korda, sh täna 1)