Saarel filmiti uut seriaali (FOTOD)

Saarel filmiti uut seriaali

ESIMENE SERIAALIROLL: “See oleks nagu väljasõit Saaremaale, kus vahepeal tuleb natuke tööd ka teha,” sõnas Lauri Liiv, kellele parasjagu kinnitati mikrofoni. Foto: Alar Truu

22. ja 23. juulil toimusid Saaremaal uue seriaali “Kartulid ja apelsinid” võtted. Sari räägib naispsühholoog Vivian Volkonski ehk Vivian V. elust ja tegemistest.

“Vivian on 12 aastat abielus olnud ja praegu filmime kohta, kus ta tuleb sõbrannaga Saaremaale ja meenutab oma mesinädalaid. Vaataja jaoks jääbki saladuseks, miks Viviani abielu lõhki läks, alles viimases osas saab seda teada,” seletas seriaali produtsent Toomas Kirss, kes on tuntud eelkõige sarjade “Pilvede all” ning “Kelgukoerad” järgi.

Peaosades mängivad Elisabet Reinsalu Tallinna linnateatrist, nukuteatri näitleja Kaisa Selde ning eelkõige muusikalidest tuntud Lauri Liiv. Kuid lisaks neile on seriaalis veel palju huvitavaid ning põnevaid tegelasi.
“Inimesed, käitumine, inimestevahelised suhted – kõik see temaatika huvitab ja erutab teda, ja seda saab ka minu kohta öelda,” rääkis oma tegelaskujust Elisabet Reinsalu, kes mängib sarjas Viviani. “Päris eneseabi raamatuid ma veel lugenud ei ole, aga piiri peal olen,” naeris ta.

Reinsalu on Toomas Kirsi ning tema meeskonnaga koostööd teinud varemgi. “Ma olen siiralt õnnelik ja tänulik, et sattusin sellesse seriaali. See roll õpetab, kõik rollid on õpetanud mind elama. Mul on olnud õnne mängida rolle, mis on mind paremaks inimeseks teinud,” sõnas Elisabet Reinsalu.

Peategelase assistenti mängib sarjas Lauri Liiv. Tema jaoks on tegemist täiesti esimese seriaaliga. Muidu on ta tegelenud peamiselt muusikalidega. “Mina olen see, kes Viviani kontori ära disainib, tema imago kujundab. Esimeste osade käigus saavad meist lisaks ka sõbrad,” rääkis Liiv. Liivi arvates on tema ja tema kehastatav tegelane väga erinevad inimesed. “Aga ta on lõbus, sümpaatne tegelane, selles mõttes oleme isegi natuke sarnased,” rääkis ta.

“Kõik võiksid seda sarja vaadata, nii mehed kui naised. Mehed saavad siis naiste kohta rohkem teada ja naised meeste kohta,” arvas Elisabet Reinsalu. Sobilik on seriaal ka pere väiksematele liikmetele. “Lapsvaatajaid võlub kindlasti mõni värvikas või ere karakter, näiteks Uno (Lauri Liiv), kellega saab koomikat, kellega saab nalja,” sõnas sarja turundusjuht Kätlin Kontor.

Seriaali nimi on väga meeldejääv ning kummaline. Produtsent Toomas Kirss oli nõus sellest lähemalt rääkima. “Naised jagunevad kartuliteks ja apelsinideks,” sõnas ta. “Kui sa mõtled kartulist, siis kartul on selline hall, natuke krimpsus, ta ei pane kunagi suunurki vett jooksma. Aga ta on kõigile kättesaadav, ta on odav, turvaline, täidab kõhtu. Ja nüüd, kui sa mõtled apelsini peale: oranž, suunurkadest hakkab vett jooksma, teed lahti, on mahlane.

Aga ta on kallis, teda ei kasutata igapäevaselt. Ta on happeline, võib tekitada maohaavu, ei ole turvaline selles mõttes. Sari räägibki naistest – kartulitest ja apelsinidest,” seletas Kirss põhjalikult, kust saadi seriaalile pealkiri.
Kas naispsühholoog Vivian Volkonski on kartul või apelsin, tuleb Toomas Kirsi sõnul igaühel ise välja selgitada. Sari hakkab jooksma alates septembrist Kanal 2 eetris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 408 korda, sh täna 1)