Ooperipäevade avaakord kõlas ka Jämajas

Laupäeval kell 12 oli Jämaja kiriku esine parkla autosid täis. Kui tavaliselt töötab kirik vaid pühapäeviti, siis seekord toimus siin kontsert-jumalateenistus, kus esines maakoor Sõrvest ja koguduse sõpruskoor Luviast Soomes.

Tegemist oli ühtlasi Saaremaa ooperipäevade avaakordiga. Nimelt kõlas sel pühapäeval Saaremaa kirikutes Anseküla kirikuõpetaja Martin Georg Emil Körberi loodud laul “Ma olen väike karjane”, ülejäänud repertuaari valik oli vaba. Tasuks lauljatele oli priipääse ooperipäevade etendusele. Maakoori dirigent Anu Lepik ise käis eile kuulamas “Lucia di Lammermoori” Batumi ooperi- ja balletiteatri esituses ja jäi väga rahule.

Maakoori etteaste toimus laupäeval seetõttu, et neljapäevast pühapäevani oli Saaremaal 18 inimest Luviast. Neist kaheksa laulsid kooris orelimängija Uolevi Kotielehto juhatamisel. Lisaks kohalikule kirikuõpetajale Anu Konksule pidas kontsert-jumalateenistusel soomekeelse jutluse Teuvo Liimata. Tema jutluse tekst oli ka eesti keelde tõlgitud ja kuulajatele jaotamiseks paberile trükitud.

Jämajat seovad Luviaga pikaajalised sõprussidemed, mis said alguse juba 1980. aastate lõpus. Viimastel aastatel on soomlastel head suhted tekkinud ka Anseküla kogudusega Salmel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 127 korda, sh täna 1)