UUS! Maailmakuulus bass Paata Burtšuladze saabus Kuressaarde (FOTOD) (6)

Paata Burtšuladze jõudis Kuressaarde, et valmistuda esinemiseks Saaremaa Ooperipäevadel.
Autor: Irina Mägi

Täna saabus Kuressaarde Saaremaa Oopreripäevade raames esinev maailma absoluutsesse tippu kuuluv bass Paata Burtšuladze.

Saaremaa Ooperipäevade pressi- ja kommunikatsioonijuhi Lauri Aava sõnul on kogu ooperipäevadele tulek Gruusia riigi jaoks väga oluline kultuuriline projekt. „Gruusias on kolm ooperiteatrit ja kõik nad on siin ooperipäevadel. Burtšuladže ei laula just väga tihti Gruusias, tema esinemised jäävad Metropolitan Opera, Milano La Scala, Covent Garden, Viini Riigiooperisse. See on suur töövõit nii Gruusia ooperile, kui ka Saaremaa Ooperipäevadele, et saadi nõusse esinema maailma absoluutsesse tippu kuuluv laulja.” lausus Aav.

Oma sidemete kohta Eestiga on varem ajakirjanduses sõnanud Burtšuladze, et Eesti pole talle sugugi tundmatu paik maailmakaardil. Esimest korda külastas ta Eestit 1982. aastal pärast Tšaikovski konkursi võitu ja tema pojanaine on pärit samuti Eestist. Praegu elab Burtšuladze Berliinis.

Paata Burtšuladze laulab neljapäeva õhtul, Saaremaa Ooperipäevade neljandal päeval Verdi „Attilas” nimiosa. Ooperi vokaalpartiid peetakse Verdi üheks keerulisemaks helitööks. Seni on Burtšuladze laulnud nimirolli ooperist „Attila” maailmakuulsatel lavadel, nüüd siis ka homme õhtul kell kaheksa Kuressaare Lossi ooperimajas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 362 korda, sh täna 1)