Kert Kilumets tegi Saaremaa tenniseajalugu

Kuressaare tennisekeskuses mängitaval rahvusvahelisel turniiril Saaremaa Open võitis Kert Kilumets põhiturniiri esimeses ringis venelase Ivan Poljakovi ja teenis esimese saarlasena ATP punkti.

“See on mulle väga oluline,” tunnistas Kert Kilumets. “Ei oska kohe kirjeldadagi, sest see avab mulle uusi võimalusi nii profiturniiridel kui ülikooli saamisel.”

Kohtumist Ivan Poljakoviga alustas Kert Kilumets närviliselt ja kaotas kohe oma pallingul esimese punkti. “Eks ta oli selline imelik tunne, sest mängin põhiturniiril esimest korda ja vastane ei olnud ka niisama,” lausus Kilumets, lisades, et siis sai ta oma mängu käima ja sealt edasi juba sujus kõik hästi. Ta jäi küll taha 1 : 3, kuid võitis siis viis geimi järjest ja seti 6 : 3.

Teises setis murdis Kilumets kohe Poljakovi pallingu, sai ette 3 : 0 ja võitis seti kindlalt 6 : 2. “Tuli suhteliselt kergelt, sest tundus, et ta oli juba alla andnud ja läks närvi ka,” võttis saarlane mängu kokku.

Nüüd kohtub Kert Kilumets teises ringis eile Priit Suluste 6:0, 6:1 alistanud kolmanda asetusega hollandase Wesley Koolhofiga. “Vaatasin hollandlase mängu ka ise,” rääkis Kilumets. “Wesley on rohkem sellise ümberjooksva stiiliga, talle tuleb rohkem tagakäe peale anda ja vaadata, äkki ta murdub sealt.”

Aga juba praegu on noor saarlane oma saavutusega rahul. “Nüüd tahaks juba punkte juurde koguda, võib-olla saab mõnel turniiril ka põhitabelisse ja ei pea alustama kvalifikatsioonist. Sellest punktist on mulle väga suur abi,” lausus Kert Kilumets.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 361 korda, sh täna 1)