EPK soovitab toetused siduda tootja haridusega (2)

Eesti põllumeeste keskliit tegi põllumajandusministeeriumile ettepaneku maksta põllumajandustoetusi täies mahus vaid põllumeestele, kes omavad vastavat põllumajanduslikku ettevalmistust või haridust.

“Arvestades üha keerustuvaid nõudeid toiduohutuse, loomaheaolu ja keskkonnakaitse osas oleks mõistlik kaaluda avaliku sektori rahastust täies mahus vaid taotlejaile, kes omavad vastavat ettevalmistust,” märkis põlluministeeriumile saadetud kirjas Eesti põllumeeste keskliidu (EPK) juhatuse liige Ann Riisenberg.

Keskliidu andmetel on 2010. aasta seisuga põllumajanduses, metsanduses ja kalanduses hõivatud 24 100 inimest, kellest täielikku põllumajanduslikku ettevalmistust omas 4422 inimest. “Oleks loogiline, kui tulevases investeeringukavas väärtustataks vastavat ettevalmistust/haridust, mis on üks kindlamaid tagatisi sektori efektiivseks arenguks,” pakkus Riisenberg.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder andis oma vastuses teada, et Eesti põllumeeste keskliidu kõnealuse ettepaneku juurde on plaanis tulla meetmemääruse väljatöötamise käigus, kui täpsustuvad hindamise kriteeriumid.

“Kindlasti on olulisel kohal taotluste hindamisel investeeringu realistlikkus ning tulemuslikkus, mida omakorda mõjutavad ka ettevõtja erialane ettevalmistus ning pädevus,” jättis põllumajandusminister otsad lahti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 247 korda, sh täna 1)