Valmiv Kesselaiu päästepunkt sai esimese varustuse

Valmiv Kesselaiu päästepunkt  sai esimese varustuse

VARUSTUS KOHAL: Margus Lindmäe ametis päästerõngaga. Foto: Lääne-Eesti päästekeskus

Eelmisel aastal heakskiidu saanud Kesselaiu päästepunkti rajamine on jõudnud seisu, kus peagi võib vajaliku päästevarustuse katuse alla tuua. Selle nädala alguseks on hoone konstruktsioonid püsti, edasi läheb hoone soojustamiseks ja teise korruse seinte ehituseks. Lõplikult valmib päästepunkti hoone plaanide järgi oktoobris, vahendas päästeameti kommunikatsioonijuht Viktor Saaremets.

Tulevase päästepunkti kõrval suviti resideeriv ja hoonet ehitav Olav Šverns sõnas, et enne oli selle asukohas üks suur segadus ja risuhunnik. Omavalitsuse toega üritati hoonele küll rakendust leida, kuid õige ideeni jõuti alles päästepunkti tulemisega saarele. “Pikka aega sai mõeldud, mis selle kohaga teha. Kuna see oli sisuliselt oma hoovi peal, siis häiris see silma ja vajas mingit kontseptsiooni. Kui Ivar Kaldasaun päästepunkti jutuga saarele tuli, oli minu jaoks kohe selge, mis selle koha eesmärk tulevikus on,” ütles Šverns. Ta loodab, et valmivast punktist on tulevikus ka reaalset abi, olgu selleks siis tulekahju kustutamine, abi osutamine mõne trauma puhul või merel hättasattunute abistamine.

Hoone ehitamisel on arvestatud, et tulevane päästepunkt sobiks ka saare miljöösse. Selleks on osalt säilitatud vana hoone alusmüüritis, seda täiendatud ning kasutatud saarele omaseid ehitusmaterjale, selgitas Saaremets.

Lääne päästekeskuse juhi Ivar Kaldasauna sõnul on lähitulevikus päästepunktis võimalik osutada kannatanule enne transpordi saabumist esmaabi. Lisaks on punkti plaanitud varustus, millega reageerida maastiku- ja metsatulekahjudele või veeõnnetustele. Kesselaiu päästepunkt varustatakse järelhaagisega ATV-ga, millel on peal veepaak, voolikud ja pump, samuti kululuuad ja muu tulekahju kustutamiseks vajalik varustus. Samuti saab punktis olema esmaabi- ja veepäästevarustus. Esimesed vahendid jõudsid saarele sel nädalal, kui kohale toimetati päästerõngad, esmaabikomplekt ja kululuuad. Varustust kasutama koolitatakse saare omad inimesed, kes on ka Muhu merepääste seltsi liikmed.

Eile Kesselaiul viibinud Saaremaa päästepiirkonna juhi Margus Lindmäe sõnul oli neil ehitusnõupidamine, mille järel nad aitasid töömehi lihtsamatel töödel. Täna aga toimub saarel Orissaare ja Lihula komando ühine loodustulekahjuõppus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 229 korda, sh täna 1)