Teise ringi Petri (4)

Petri on kassinoormees, kes oma senise napi elu jooksul on korduvalt pidanud tõdema, et teda ei ole kellelegi vaja. Päris oma elutee alguses oli ta koos õdede-vendadega üks soovimatu pesakond, kellest oli vaja iga hinna eest vabaneda. Sõna otseses mõttes iga hinna eest, sest kassipoegade ärasokutamiseks võeti appi alatu vale ja nii nad tol momendil mittetegutseva MTÜ hoole alla sattusidki. Siis oli Petri nimeks veel Vöödik.

Vöödik jälgis kurbusega, kuidas julgemad õeraasud uued kodud leidsid. Teda ei tahtnud paraku keegi. Teda ja vennakest Triibikut.

Möödusid kuud, täpsemalt kolm kuud. Ja oh seda õnne, kui jaanuarikuus leidus üks proua, kes loobus Tallinna Turvakodus broneeritud kiisust ja viis koju hoopis Vöödiku. Nii saigi Vöödikust Petri. Rõõmustasime koos Petriga ja lootsime, et teda ootab ees ilus ja muretu elu koos hooliva pererahvaga. Nii see paraku ei läinud. Paar nädalat tagasi märkasime õõvastavat teadaannet Facebookis, kus jagati Petri fotot koos märkusega „otsib uut kodu, muidu peab ta magama panema”. Mis mõttes?

Asja uurides selgus, et oh häda, Petri mängib ja mürab ja seda eriti öösiti.

Et proua öist iluund mitte segada, pandi Petri öösiti paariruutmeetrisesse WCsse aresti. Korteri teine tuba oli kassile keelatud, kuna seal oli garderoob ja kass teatavasti on karvu ajav elukas.

Tuli välja, et vaesel loomal ei olnudki oma turvalist nurgakest. Lisaks eelloetletud pattudele oli Petri süüdi veel selles, et ta proua lähedaste peale susises ja ei osanud viisakalt kraapsu teha. Süles ei tahtvat ta olla ja muidugi ei olnud proua teda poole aasta jooksul üritanudki sülle võtta.

Samuti olevat Petril pidevalt kõhuhädad. Nähes lahkelt kaasavaraks kaasa antud krõbinapakki, ei pannud meid enam miski asi imestama. Kui ikka kõhu arvelt koonerdada, siis polegi ju peale p…rahe muud oodata.

Päevapealt tõime Petri sellest „unelmate kodust” ära Kassikodusse. Ja juba esimesel päeval saime hakata „müüdimurdjateks”, sest ükski meie vabatahtlikest ei ole näinud Petrit kellegi peale susisemas. Tegu on väga sõbraliku ja uudishimuliku kassipoisiga, kes ilmselgelt naudib oma praegust elu Kassikodus. Ja miks ta ei peakski – siin on tal vaba voli müramiseks ja seda ei peeta surmapatuks. Siin on tal kvaliteetne ninaesine ja kõhuhädad on ilma igasuguse ravita möödanik. Siin on iga päev inimesed, kellega saab suhelda ja kellelt pai norida. Petri saab suurepäraselt läbi teiste kassidega ja siiani kõikide inimestega, kes Kassikodusse on sattunud, teda ei heiduta isegi suurem seltskond ja kärarikas vestlus.

Usume, et Petri on rahul. Enam-vähem rahul, sest päris tõeline rahulolu ühe noore kassi hinge saab tulla vaid koos selle päris-oma-koduga ja päris-oma-hooliva-pererahvaga. Me teeme kõik selleks, et see kauni tabby-mustrilise kasukaga tegelane endale uue ja turvalise kodu leiaks ja seekord siis ikka päriseks. Sellise kodu, kus tema vallatut loomust peetakse vooruseks, mitte paheks. Kodu, kus teda mitte kunagi enam ei hüljata ja magama panna ei ähvardata. Usume, et selline koht on olemas.

Iga kassi jaoks on kusagil kodu, vahel võtab selle üles leidmine lihtsalt veidi rohkem aega. Petri on kastreeritud, kiibitud, vaktsineeritud ja saanud parasiiditõrje – igati ponks poiss ja valmis koju minema.

Kui sa tunned Petris ära enda kassi, siis helista talle numbril 5163483, saada kiri aadressil saareloomad(ät)saareloomad.ee või kontakteeru meiega Facebookis. Uskuge, Petri on seda väärt!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 464 korda, sh täna 1)