Elutöö mudaraviarstina on toonud tuhandeid rõõmuhetki

Elutöö mudaraviarstina on toonud tuhandeid rõõmuhetki

RAVIALUSEID TUNDUVALT VÄHEM: Doktor Helvi Koppel tõdeb, et inimeste hulk, kes mudas käivad, on mitukümmend korda väiksem võrreldes eelmise sajandi 80. aastatega. Foto: Sander Ilvest

Järgmise aasta augustis möödub pool sajandit päevast, mil Tartu ülikoolist tohtri diplomi saanud Helvi Koppel asus jaoskonnaarstina kodusaarel tööle. Ületuleval aastal aga saab Helvi Koppel tähistada teist juubelit – 1965. aastal hakkas ta arstina taaselustama Saaremaa mudaravi.

Tänavu 8. mail, Kuressaare linna 450 sünnipäeval anti Saaremaa mudaravi edendajale doktor Helvi Koppelile üle Kuressaare linna teenetemärk.

Kolmteist aastat tagasi, enne oma 60. sünnipäeva ütles Helvi Koppel kolleeg Tiiu Talvistile: “Siiamaani ei ole mul kordagi ei haigetest ega mudast tüdimust tekkinud – minu elu ja töö on olnud huvitavad. Ma olen rahul, et kunagi sellele alale sattusin.”

Kas tunnustatud tohter võib praegu samamoodi öelda? “Tüdimust ei ole tekkinud, aga ma olen seda ka varem öelnud, et tahaksin töökoormust vähendada või hoopiski pensionile jääda. Kolleegid on aga välismaale tööle läinud ja praegu polegi asendajat kerge leida,” tõdes doktor Koppel oma töölaua taga teisipäeva ennelõunal Meri spaas.

Miks Orissaare keskkooli lõpetanud Kuninguste küla neiu arstiks õppima läks, sellele küsimusele ei oskagi Saare maakonna üks tuntumaid tohtreid vastata.

“Eeskujusid mul ei olnud. Seni olin kohtunud vaid Orissaare kuulsa velskri Mihkel Kivihalliga. Oma koolist läksime Tartusse kolmekesi. Nüüdseks on ammugi teada-tuntud doktor Saima Koit ja emeriitprofessor Rein Teesalu. Samal, 1958. aastal läks tollasest Kingissepa keskkoolist arstiks õppima tosinajagu lõpetajaid,” meenutas Helvi Koppel 55 aasta tagust aega.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 413 korda, sh täna 1)