Kusti- kass, kes väärib teist võimalust! (5)

kass kustiKustist andis meile teada linnakodanik, kellele jäi silma lahja ja haiglane, rögisev ja musta karvastikuga loom. Tegemist oli kastreeritud ja sõbraliku kiisuga, mis andis mõista, et ta võis olla kunagi hooliva pere lemmik. Mis sellest hoolest sai, ei tea, aga arvasime tõsimeeli ja lootsime, et kui vaid rumal juhus viis nende teed lahku, siis Kusti pilti ja infot meedias levitades saame need teed jälle ühendada.

Senikaua võtsime aga ette Kusti ravimise. Hoiukodu hool ja armastus suutis juba pea nädalaga muuta haige tatise ja köhiva, räämas ja musta kasukaga looma puhtaks ja kohevaks nurrukiisuks. Iseloomustuseks sai Kusti hoiukodult vaid kiidusõnu- on ülisõbralik ja vajab palju tähelepanu, tänab iga paid võimsa nurru ja pugemisega. Tänavaelu oli aga veel ikkagi värskelt meeles, ta oli pikalt suures segaduses ja jooksis närviliselt ringi- ehk otsis kinnitust, et soojus ja headus ei ole seekord ajutine, vaid kindel ja jätkuv.

Saabudes turvakodu kassikodusse, sai Kusti peagi kõigi vabatahtlike lemmikuks- Kusti rääkis palju, suhtles ja liikus palju , tahtis tähelepanu ja paitamist. Kosus turvakodus ülihästi, natuke isegi muretsesime, et liigagi hästi- Kusti on tagasi teinud oma tänaval viibimise perioodi ja sööb nüüd isukalt kõike, mida antakse.

Vaid täis kõht aga ei ole tema jaoks siiski piisav, tundub. Pakume ju temale oma seltskonda nii palju kui saame, ka teiste kassidega ta eriti maid jagama ei tüki, kuid Kusti ootus oma inimest leida on vististi veninud liiga pikaks- ta on muutunud kurvaks ja nukraks, tema jutt on otsa saanud. On juhtunud, et kassikodu külastades ei liiguta Kusti peadki, et vaadata, kas äkki nüüd…! Jah, siiani ei ole tõesti Kusti pärast keegi kassikodusse tulnud, ikka on keegi teine silma jäänud ja koju saanud, Kusti on jäänud. Nii ta ajabki omi asju nüüd omas rütmis, laskmata häirida ümbritsevast. Meie aga ei ole ikka veel kaotanud lootust, et keegi tuleb kassikodusse just tema pärast. Tema, kes võiks olla pere suur sõber, oma kohta teades olla alati olemas, osata ära kuulata mured ja müksida kurrudes lohutuseks. Jagame veel kord tema lugu ja pilti- kas äkki nüüd õnnestub Kusti tee ühendada kellegagi, kes vajab just temasugust heade kommetega vaoshoitud kassi, ühte ilusate roheliste silmadega Kustit, kes väärib kohe kindlasti teist võimalust!

Kusti on kastreeritud, vaktsineeritud ja kiibistatud. Kui sa soovid Kustile kodu pakkuda või talle külla tulla, siis helista telefonil 58370708 või saada kiri aadressil saareloomad@saareloomad.ee. Rohkem infot www.saareloomad.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 516 korda, sh täna 1)