Saaremaa represseeritud kogunevad taas Leisis (2)

27. juulil toimub Leisi vallas kolmandat aastat järjest represseeritute kokkutulek, kuhu on oodata ligikaudu 30 inimest üle Saaremaa.

Kell 12 kogunetakse Leisi alevis, Pärna tn 1 platsil, kus veedetakse koos 3–4 tundi. Üritust korraldab Annes Meister, kelle vanavanemad 1949. aastal küüditati. Tema sõnul kindlat kava kokkutulekul pole, vaid üritus toimub vabas vormis.

“Loodan kokkutuleku ajaks organiseerida sinna elavat muusikat, kuid üldiselt tullakse lihtsalt mõneks tunniks kokku ja veedetakse koos meeldivalt aega,” lubas Annes Meister.

Kokkutulekul meenutatakse ühiselt raskeid aegu kuid arutatakse ka teistel teemadel. Oodata on ka iga-aastast sõnavõttu Memento ühenduselt.

Represseeritute kokkutulekuid on toimunud mitmes kohas üle Saaremaa. Viimased kaks aastat nagu ka sel aastal on aga jäädud kindlaks Leisi vallale. Varasematel kokkutulekutel on Annes käinud oma vanavanemate kaudu.

“Sel ajal olid kokkutulekud muidugi suuremad, inimesi oli rohkem. Viimased aastad on kokkutulnute arv jäänud 30 piiresse,” möönis Annes Meister.

Viktoria Humal

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 405 korda, sh täna 1)