Mitte maale, ikka linna! (1)

Enamusel meie gümnaasiumidel on tänaseks selgus majas, kui palju – või vähe – “kümnendikke” sügisel koolipinki nühkima hakkab. Kui linnas jätkus soovijaid ka “joone alla”, siis maal pole hõisata midagi.

Leisi puhul on varem juttu olnud neljast-viiest uuest gümnasistist. Lisa neile ei maksa vist loota – vähemalt seni pole noored dokumentide esitamise vastu huvi tundnud. Tõsi, üks tärmin paberite toomiseks, 22. august, on veel ees.

Orissaareski pole lood kiita – vaatamata sellele, et lõpetas viimaste aastate suurim lend “üheksandikke”, on neist gümnaasiumis jätkata otsustanud vähem kui pool. Sest 14 gümnaasiumi nimekirja kantud noort pole sugugi kõik OG enda kasvandikud. Et altpoolt, noorematest klassidest edaspidi gümnaasiumiossa lisa tuleks, ei maksa loota, ütleb ka OG direktor Peeter Hansberg.

Kui kaugel on see aeg, kus meie kaks maagümnaasiumi lõpetavad keskhariduse andmise, sest õpilasi lihtsalt pole? Aasta, kahe, kolme pärast? Ja kas ei hakka siis riburada uksi sulgema väikesed põhikoolid, sest “suurem on parem”. Ning kõige parem on suur kool linnas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 282 korda, sh täna 1)