Koolid jäid eksamitulemustega rahule (4)

Saare maakonna gümnaasiumide riigieksamite keskmised tulemused ületavad Eesti gümnaasiumide keskmist.

“Kuressaare gümnaasiumi tulemused riigieksamites on üle Eesti gümnaasiumide keskmise,” kinnitas KG õppealajuhataja Maidu Varik.

Kui matemaatika riigieksamis on tänavu Eesti gümnasistide keskmine tulemus SA Innove andmeil 62,9 punkti, siis KG-l on see 76,7 punkti. Inglise keeles sai KG keskmiseks tulemuseks 78 punkti (riigi keskmine 72,6 punkti), geograafias 61 (riigi keskmine 53,6), keemias 73 (riigi keskmine 68,3), ühiskonnaõpetuses 66,8 (riigi keskmine 63,6), eesti keeles 64,7 (riigi keskmine 63,1), bioloogias 55,8 (riigi keskmine 55,2).

Ajaloos ja füüsikas oli KG õpilastest eksamisooritajaid vähem kui viis, saksa ja vene keeles tänavu eksamisooritajaid polnud.

“Meil läksid, nagu mullugi, riigieksamid hästi,” leidis ka Saaremaa ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Marek Schapel. “Kas esimese viiekümne-saja gümnaasiumi sisse mahtusime, saab öelda siis, kui saabuvad andmed teiste koolide kohta.”

Eesti keeles oli SÜG-i abiturientide keskmine tulemus üle riigi keskmise ehk 71,45, matemaatikas 67,58, inglise keeles 76,85, ühiskonnaõpetuses 72,96, ajaloos 77,17, bioloogias 59,45.

Kui riigi kõigi eksamitulemuste keskmine oli tänavu 63,96 punkti, siis SÜG-i õpilase keskmiseks tulemuseks ütles Schapel 71,55.

“Kui võrdlesime oma tulemusi riigi keskmistega, võib väga rahul olla – üle riigi keskmise on meie omad küll,” ütles Orissaare gümnaasiumi direktor Peeter Hansberg. “Tänavused tulemused on viimaste aastate ühed paremad.
Olime kõikides ainetes, välja arvatud üks, üle vabariigi keskmise.” Mis see üks aine oli, Hansberg avaldada siiski ei soovinud.

Leisi keskkooli noorte keskmine eksamite punktiarv sarnanes direktor Tõnu Erini sõnul mullusega – kui läinud aastal oli see 68,2, siis tänavu 68 punkti.

“Eelmisel aastal mahtusime esimese 50 hulka, mine tea, ehk tänavu ka?” oletas Erin. “Esisaja hulgas oleme aga kindlasti.”

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi direktori Ly Kallase andmeil läks nüüd juba vilistlastel kõige paremini inglise keele eksam. “Kolm tööd oli 91 punktiga,” märkis Kallas. Paremini õnestusid ka ühiskonnaõpetuse ja eesti keele riigieksam.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 779 korda, sh täna 1)