Karujärve Suurjooksu võitsid Õitspuu ja Vaher (FOTOD)

Karujärve Suurjooksu võitsid Õitspuu ja Vaher

AJAKIRI ÕPETAB: Annika Vaher ütleb huumoriga, et loeb ajakirja Jooksja ja nii need võidud tulevad. Foto: Raul Vinni

Laupäeval Karujärve tervisekeskuse rajal joostud III Saaremaa Suurjooksu võitis meestest Ando Õitspuu ja naistest Annika Vaher.

10 km pikkuse võistlusmaa läbis Ando Õitspuu (KJK Saare) 36.29-ga, teise koha sai Innar Sepp (JK Sarma) 38.28-ga ja kolmanda koha 38.50-ga Jüri Linde Pöide spordiseltsist.

Kolm korda on jooks toimunud ja kõik korrad on meestest olnud esimene Ando Õitspuu. Noormehe sõnul ei ole tal võistlemine Karujärvel sellele vaatamata igavaks läinud.

“Sel aastal oli ikkagi põnev, sest ma polnud oma vormis sugugi kindel ja ma ei teadnud, mis mehed siia jooksma tulevad,” lausus Ando Õitspuu, lisades, et õnneks läks kergelt.

Õitspuu sõnul alustas ta seekord suhteliselt kiirelt, sest tahtis meestele näidata, et on heas vormis. “Sain kohe eest ära ja keegi vastu ei punninud. Kui ma lõpus vaatasin, et kedagi pole mind ohustamas, lasin veidi kergemalt. Aga üksi joostes igav ei hakka, mulle meeldib.”

Karujärve tervisekeskuse 10 km pikkusel ringil on palju tõuse ja pinnas on pehme. “Oli raske ja need, kes on vähe trenni teinud, võtavad tõusud kindlasti päris läbi,” rääkis Õitspuu trassist.

Võidumees tõdes, et järgmisel aastal võiks jooks olla suurema osalejate arvuga ja konkurentsitihedam. “Asi on käima läinud ja mandriinimesed peaks ka siia tulema. Sellise väikese arvuga võib asi muutuda mõttetuks. Ja tase peaks ka selle läbi tõusma,” lausus Õitspuu.

Tänavu tahab Ando Õitspuu teha veel ühe tõsise jooksu ja vormi seab ta sügisel toimuvale SEB jooksu poolmaratonile.
Annika Vaher läbis distantsi 42.53-ga. Teise koha saanud Aljona Karlõševa sai aja 45.51 ja kolmas oli Anu Poopuu 48.30-ga.

“Rajale minnes arvestasin teise kohaga, sest siin on üks suvesaarlane Aljona Karlõševa, kes võitis mind Kaarmal 5 km ja linnas 800 m jooksus,” rääkis nädalas juba neljanda stardi teinud Annika Vaher.

“Liivasematel kohtadel oli pisut raske, aga mitte ülemäära, ähkima kauaks ei võtnud. Jooksmiseks mulle üldiselt selline mägine ala eriti ei sobi. Linnas jooksmine ja maratonil ühtlase rütmiga kulgemine on tegelikult minu lemmik.”

Vaheri sõnul läheb tema jooksuvorm üha paremaks. Ta on teinud tänavu 20 starti ja kõikides jooksudes on ta oma varasemaid rekordeid löönud. Uut isklikku rekordit 800 m jooksus peab ta koguni ulmeks.

“Jooksen kuus umbes 200 km, noppides teadmisi jooksukaaslastelt. Loen ajakirja Jooksja, mis on hea juhendaja ja võtan sporti rõõmuga,” avaldas Annika Vaher oma edu saladuse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 585 korda, sh täna 1)