Ettevõtjad aitasid spordikoolil palgata Asko Esna

Kuna Saaremaa spordikoolil nappis vahendeid uue poiste võrkpallitreeneri Asko Esna (fotol) palkamiseks, panid oma õla alla kohalikud ettevõtjad, kelle toel sai endine nimekas mängumees uue tööga alustada 1. juulist.

Kuressaare spordihoones toimunud Asko Esna pressikonverentsil ütles Saaremaa spordikooli direktor Jaan Rooda, et koolil pole piisavalt vahendeid, et sellisel tasemel meest siia treeneriks tuua.

Ta on varem pakkunud seda kohta ka Hannes Sepale ja Veiko Lemberile, kuid arusaadavatel põhjustel polnud tingimused neile vastuvõetavad. “Mul on väga hea meel, et meil on tekkinud võimalus Asko siia tööle tuua,” lausus Rooda.

MTÜ Saaremaa Võrkpall juht Hannes Sepp kinnitas, et Asko Esna treeneriks palkamiseks tuli kaasata ka kohalikke ettevõtjaid. Sepp ütles, et abiks ollakse ühte ja teist pidi, ilma nendeta ei olnuks võimalik Esnat siia tuua.
Konkreetsetest summadest ei soovinud Rooda ja Sepp rääkida.

Hannes Sepp usub, et tegu ei ole ühe aasta projektiga, sest kõigi toetajatega on tehtud lepingud kolmeks aastaks. “Kui meil läheb hästi, siis ei näe ma põhjust, miks mitte jätkata koostööd ka edaspidi ja pikemal perioodil. Usun, et kui me tegutseme professionaalselt, siis tulevad ettevõtjad meiega kaasa,” oli ta tuleviku osas optimistlik.

Peale Saaremaa spordikoolis tehtavale tööle, hakkab Asko Esna kaks korda nädalas treenima ka Kärla lapsi. Hannes Sepa sõnul soovitakse arendada võrkpalli ka maapiirkondades, et leida seal talente ning Kärla on esimene koht, kus sellega alustatakse. Kärla valla spordijuht Raivo Uus ütles, et tegu on mõlemapoolse huviga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 633 korda, sh täna 1)