Kuressaare tulevane uus kino sai rohelise tule (15)

Oma eilsel istungil andis Kuressaare linnavolikogu linnavalitsusele loa Komandandi 10B kinnistu võõrandamiseks. Teadaolevalt on selle ostmiseks soovi avaldanud firma Spa Varad OÜ, kes on lubanud sinna koos laiendusega rajada kaasaegse kino.

Praegu Kuressaare noorte huvikeskuse käes olevale kinnistule soovib laieneda Grand Rose Spa. Kinnistu müügihind on läbirääkimiste tulemusena 225 000 eurot. Samas märkis abilinnapea Kalle Koov volinikele esinedes, et kinnisvaramaaklerid on kinnistu reaalseks väärtuseks hinnanud 86 000 eurot.

Koov märkis, et kinnistu võõrandamise tingimused on kino rajamine ja Kuressaare noorte huvikeskusele antud võimalus kasutada kinnistut 2014. aasta lõpuni. Seejärel on linnavalitsusel plaan kolida Kuressaare noorte huvikeskus Kuressaare bussijaama hoonesse.

Koovi sõnul on linnale kuuluv bussijaam ilmselgelt alakasutatud ning bussiliikluse ja reisijate teenindamiseks piisaks perrooniga piirnevast hooneosast, kus praegu asuvad kassad ja mõned firmad.

Volinikele tutvustatud visioonis nägi Kalle Koov nii suure ootesaali kui ka ülejäänud hoone (sh keldrikorrus) andmist noortekeskuse käsutusse. Ootesaali saaks võõrandmise eelnõu kohaselt rajada näiteks ekstreemspordihalli.

Kiire võõrandamisotsusega ei olnud päri linnavolinik Lea Kuldsepp. Tema soovitus oli kõigepealt ka kõikide teiste osapooltega rääkida, mõelda välja korralikud plaanid ja leida võimalikud lisarahastamisallikad bussijaama funktsiooni muutmiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 689 korda, sh täna 1)