Tehumardi randa tuleb puhastada siiski käsitsi (2)

Eile vastas keskkonnaameti regioonijuhataja Kaja Lotman kirjalikult Salme valla taotlusele kasutada Järve ja Tehumardi ranna puhastamiseks mehhanisme. 

Kadi raadiole ütles Kaja Lotman, et probleemiks on ennekõike see, et Salme vallas on rannas väga palju looduskaitselisi väärtusi. Seal on nii Tehumardi nõmmehoiuala, Järve luidete maastikukaitseala kui ka ranna piiranguvöönd ja väga palju erinevaid kaitsealuseid liike.

Lotman lisas, et rannaala puhastamine on inimeste jaoks hästi oluline, eriti kui tegemist on rämpsuga. Samuti on oluline adru ära koristada, sest see võib tekitada rannikuveekogudes uut eutrofeerumist, kui see randa jääb.

Keskkonnaameti seisukohalt on ranna koristamine üldiselt vajalik. “Kuid kuna seadused on meil väga keerulised, oleme püüdnud seda analüüsida niiviisi, et ranna- ja kaldakaitsevööndis on mootorsõidukitega liikumine piiratud,” lausus Lotman.

Kuid seaduses on ära toodud ka erisused, milleks võib mehhanisme kasutada, näiteks põllumajandus- või metsatöödel ning alates 2010. aastast ka roo- ja adruvarumiseks.

“Kuna taotluses on avaldatud soovi adrut koristada, siis üldjoontes on vastus hästi-hästi positiivne,” sõnas Kaja Lotman. Tema sõnul jäävad vaid üksikud osad, kus koristada tuleb käsitsi. Need on alad, kus kasvavad kaitsealused liigid.

Kaja Lotman avaldas lootust, et see asi laheneb hästi ja on saavutatud kompromiss.

Salme vallavanem Kalmer Poopuu eile Lotmani vastusega veel tutvunud ei olnud ja lubas võtta seisukoha täna. Kuid ta lisas, et tema teada kasvavad II ja III kategooria kaitsealused liigid just nimelt vallale kuuluval kinnistul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 534 korda, sh täna 1)