Maasikahind kukub

VEEVE KAASIK: Maasikad lõpevad otsa järgmiseks nädalaks. Foto: Sander Ilvest

Kui Saarte Hääl eelmisel nädalal turul maasikahindu uuris, müüdi maasikaid ka kilohinnaga 6 eurot. Eile olid hinnad veidi madalamad, kõige kallimate kilohind oli 4,5 eurot ja kõige odavamad moosimaasikad sai kätte 2,5 euroga.

Taimekasvatuskonsulendist maasikamüüja Veeve Kaasik ütles, et hinnad üldiselt langenud ei ole, vaid püsivad stabiilsetena vastavalt marjade kvaliteedile ja suurusele.

Vihmavaese maasikasuvega tulevad talud toime erinevalt. Kalev Trei Kullamäe talust ütles, et on oma maasikaid sel suvel kaks korda kastnud ja teeb seda arvatavasti ka kolmandat korda. Helve Turja Sireli talust oma maasikaid (1 kg maasikaid 3,50, pool kilo 1,75, tops 1,50) aga ei kasta. Maasikaid ei kasta ka Veeve Kaasik.

Väikseid moosimaasikaid (2,5 eur/kg) ja keskmisi maasikaid (3,5 eur/kg) müüv Juta Astest ütles, et maasikatele jätkub praegu piisavalt ostjaid. Sama kinnitas Kristel Paomees Mäe talust, kes sõnas, et temal lähevad kõige paremini 1 euro maksvad 250-grammised maasikatopsid.

Taimekasvatuskonsulent Veeve Kaasiku sõnul lõpevad maasikad otsa järgmiseks nädalaks. Siiski lohutas ta neid, kes selle nädalaga maasikatest isu täis ei saa – juuli lõpus annavad Kasesalu mahetalu frigomaasikad esimese saagi.

Maasikalembelistel tasub teada, et praegu müüakse turul lisaks aedmaasikatele ka metsmaasikaid hinnaga 2,5 eurot 200 ml, 8 eurot 600 ml ja 13 eurot ühe liitri eest.

Madli Kullaste

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 938 korda, sh täna 1)