Linnavalitsus lõpetab hoolekandetüli (25)

Linnavalitsus pikendab täna SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu liikmete volituste tähtaega tagasiulatuvalt käesoleva aasta veebruarist kuni veebruarini 2014, jõustades sellega nii Piret Sarjase valimise sihtasutuse juhatajaks kui ka võimaldades volikogul täna kinnitada linna majandusaasta aruande.

Samamoodi pikendab linnavalitsus SA Kuressaare Spordibaasid nõukogu liikmete volitusi. “Võimaliku volituste pikendamisega muutuksid õiguspäraseks nõukogude otsused, mis on tehtud alates veebruarist 2013 käesoleva hetkeni. Sellisel juhul nõukogude volituste teema linna majandusaasta aruande kinnitamisel takistuseks ei saaks,” ütles linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas.

Kui linnavalitsus täna hommikul sihtasutuste nõukogude volitusi ei pikendaks, ei saaks täna kell 15 kogunev linnavolikogu kinnitada Kuressaare linna 2012. aasta majandusaasta aruannet, mille osa on ka sihtasutuste aruanded.

Koguni Kuressaare võimuliidu tüli põhjustanud probleem tekkis juuni algul, kui SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu otsustas valida sihtasutuse uueks juhatajaks parteitu Piret Sarjase, Kuressaare haigla meditsiiniõe, kes kuulub ka linnavolikokku. Praeguse juhi, linnavolikogu liikme Tiia Tammsalu (Reformierakond) ametis jätkamise poolt oli kaks nõukogu liiget viiest.

SA nõukogu liige, samuti reformierakondlane Anton Teras teatas seepeale, et Sarjase valimine oli õigustühine, kuna nõukogu volitused lõppesid juba tänavu veebruaris.

Hiljem selgus, et volituste pikendamiseks pidanuks vastava registrikande tegema juba eelmise aasta juunis Tiia Tammsalu, kes seda aga ei teinud ka pärast linnavalitsuselt meeldetuletuse saamist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 718 korda, sh täna 1)