Valjala rahvalt varastati jaanituli (4)

Suur oli Valjala maalinnal jaanituld organiseerinud korraldaja jahmatus, kui 23. juuni õhtul süütamist oodanud lõkke oli kellegi kuritahtlik käsi põlema pannud juba 22. juuni öösel.

“See, kes lõkke põlema pani, oli haige inimene,” arvas maalinnal traditsioonide jätkamiseks (valla jaanituli toimus tänavu esmakordselt Saklas – toim) ajaloolisel maalinnal jaanituld korraldanud Sille Lapp, lisades, et tema soovitab sel inimesel ruttu arsti poole pöörduda. Mida kiiremini ta diagnoosi saab, seda parem.

Sille Lapp möönis, et tema esimene mõte oli 23. juuni hommikul õhtune jaanituli lihtsalt ära jätta. “Jõuetusetunne tuli lihtsalt peale, “ sõnas ta. Samas märkis Lapp, et inimlikkus sai tema jaoks sel päeval teised mõõtmed. “Ma mõistsin, kui ühtehoidev kogukond meil tegelikult on,” tõdes korraldaja.

Nimelt asus maalinnal kohe tegutsema Valjala vallavolikogu esimees Liilia Eensaar koos mitme abilisega. Üheskoos organiseeriti kohale uus lõkkematerjal ja jaanituli toimus nagu varem välja kuulutatud.

“Mina jäin rahule, sain väga palju tagasisidet ja tuldi lausa tänama,” ütles Sille Lapp. Sest oli jaanimöllu, lustakaid mänge nii lastele kui ka täiskasvanutele, sai naerda ja kes tahtis, ka tantsida. Valjala maalinna jaaniõhtul käis ligi 300 inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 525 korda, sh täna 1)