Hea (metsaäri)-mees, kes lubabki (9)

KORDA LOOMAS: Saaru talu noorperemees Taavi Pruul koos poja Jakoga eile traktorite songitud jaanituleplatsi korrastamas. Foto: Sander Ilvest

Selle tõdemusega iseloomustavad Paatsa küla elanikud metsaärimees Imre Lossmanni, kes jaanuarikuisel kohtumisel külarahvaga lubas pärast tööde lõpetamist korrastada küla jaanituleplatsi ja puidki lõkke tegemiseks jätta. 

Nädalapäevad tagasi teavitas küla elanik Saarte Hääle toimetust ärimehe tegemata töödest. Äkki jõuab, jaanipäevani on veel aega, arvati lehetoimetuses. Vanarahva tarkus – meest sõnast, härga sarvest – pani lootust hellitama.

Kahjuks tuleb tõdeda, et Viljandimaa ärimees on saarlasi petnud. Eile haigutasid eramaal, millest metsaveo-traktorid üle sõitnud, samasugused rööpad nagu talvelgi. Jaanituleplatsi jättis Lossmanni firma Preste Grupp korrastamata.

“Püüame siin ise natukene korda luua. Plats on kaikaid täis. Ei saa korralikult trimmeriga töötadagi,” oli Taavi Pruul metsamehe täitmata lubadusest nördinud.

“Olge mureta. Pärast väljavedu teeme kõik korda. Jaanituleplats jääb meie poolt puutumata. Anname tule tegemiseks ka omalt poolt paraja koguse puid. Pärast seda, kui oleme kõigega siin ühele poole jõudnud, kutsume teid taas külaväljakule kokku,” lubas ettevõtja 15. jaanuaril.

Hiljemgi on Imre Lossmann külainimestega kohtudes ikka ja jälle öelnud, et olgu nad mureta, jaanipäevaks tehakse kõik korda. Aga ei midagi.

“Vedasime ise mitukümmend kärutäit sodi teepervelt ja platsilt metsa alla. Külavanema telefonikõnesid Lossmann vastu ei võtnud. Tänagi oleme mitmekesi jaanituleplatsi ja puude laadimiskohti korrastamas. Imre Lossmannile lehe kaudu tervitused – niisuguse ettevõtjaga küll ei taha koostööd teha,” rääkis Saadu talu perenaine Leili.

Samas kiitis Leili lähikonnas töötanud OÜ Sikassaare Metsad töötajaid, kes laadimisplatsid ja väljaveoteed tipp-topp korda tegid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 933 korda, sh täna 1)