Omavalitsusreformi kohta korraldatakse rahvaküsitlus (8)

Saare maakonnas on sügisel plaanis läbi viia rahvaküsitlus. Saare maavanem Kaido Kaasik ütles Maalehele, et küsitluse viivad kõik kohalikud omavalitsused läbi ise, kuid sellel esitatakse ühtses sõnastuses küsimus, kas pooldate tulevikus ühise Saaremaa omavalitsuse loomist?

“Me ei hakka väga keeruliseks minema ega muude variantide pakkumisega segadust tekitama,” lausus küsitlust ette valmistava töögrupi juht, maavanem Kaido Kaasik.

Maavalitsuse nõunik Taavi Kurisoo täpsustas, et rahvaküsitluse läbiviimise plaanid on praegu sellised, et moodustatakse komisjon, mis valmistab omavalitsustele ette rahvaküsitluse läbiviimise määruse ja pakub välja küsimuse sõnastuse.

Küsitluse viivad läbi omavalitsused. Elektrooniline rahvaküsitlus korraldatakse siseministeeriumi spetsialistide abiga. See on plaanis läbi viia vahetult enne sügisesi KOV-ide valimisi ning paberil rahvaküsitlus KOV-ide valimistega samal päeval.

“Loodame aktiivset osavõttu rahvaküsitlusest ja enne küsitlust aktiivset arvamuste avaldamist kõigi poolt, kellele maakonna tulevik korda läheb,” ütles Kurisoo.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 582 korda, sh täna 1)